Сучасних кіберзлочинців не зупинити, компаніям потрібні чудові плани, щоб протистояти цим смертоносним експлуататорам даних. Зловмисники хмарних обчислень – одна з найпоширеніших загроз, з якими сьогодні стикаються компанії. Це означає, що постачальники керованих послуг безпеки (MSSP) повинні зробити щось, щоб зупинити цей потік загроз безпеці хмарних обчислень.
Постачальники керованих послуг безпеки (MSSP) або операційні центри безпеки (SOC) пропонують різні корисні послуги, але бізнес-компанії і користувачі повинні знати про додаткові ризики безпеки хмарних обчислень, які можуть бути серйозними і катастрофічними.
Команда експертів Xcitium (в минулому Comodo) ділиться найкращими способами запобігання загрозам кібербезпеки. Тож пропануємо заглибитися у світ загроз кібербезпеки та обговоримо основні ризики безпеки хмарних обчислень у 2024 році.
- Слабке управління доступом
Управління доступом передбачає контроль над використанням кінцевих точок, технологій SNMP (Simple Network Management Protocol) або хмарних сховищ. Недотримання найточніших і найбезпечніших практик також може стати причиною ризику для безпеки. Наприклад, використання слабкого пароля та надання доступу до приватної хмари більшій кількості людей є ознаками недбалого управління доступом.
- Тіньові ІТ та внутрішні загрози
У тіньових ІТ внутрішні співробітники використовують несанкціоновані технології або виконують некеровані дії без відома компанії та керівництва. Така практика здебільшого трапляється з віддаленими працівниками та працівниками, які працюють за принципом BYOD (приносьте свій пристрій). З іншого боку, внутрішньою загрозою може бути все, що може навмисно чи ненавмисно зашкодити інтерфейсу та даним хмарного сховища.
- Порушення в хмарній мережі
Порушення в системі – це те, що визначає кіберзлочинців. Вони використовують слабкі місця або обманюють користувачів за допомогою фішингових пасток і порушують безпеку кінцевих точок і хмарних мереж. Несподівані входи невідомих осіб вважаються системними порушеннями. Отже, не має значення, чи спричиняє вхід шкоду чи ні, але така практика є актом порушення.
- Захоплення облікового запису в хмарній мережі
У багатьох випадках виявляється, що кіберзлочинці захоплюють облікові записи користувачів і викрадають або стирають наявні дані. В інших випадках компанії зазвичай стикаються з вимогами про сплату викупу, коли керівництво підприємства шантажують, щоб воно сплатило викуп, інакше наявні дані будуть використані не за призначенням.
- Вразливість нульового дня
У керівництва компаній може виникнути питання про те, що вони не закривають слабкі місця в хмарних мережах, якими користуються кіберзловмисники. Хоча саме вразливості нульового дня є причиною для того, щоб їх не виявляти. Адже саме ці типи вразливостей потребують найсучаснішого моніторингу безпеки хмарних обчислень. На сьогоднішній день лише декілька MSSP можуть запропонувати безпеку з нульовим рівнем довіри. Ось чому виявлення вразливостей нульового дня – це гра не для всіх.
- APTs та шкідливе програмне забезпечення з вибуховим навантаженням
Шкідливе програмне забезпечення може виглядати або не виглядати небезпечним після таємного проникнення в кінцеву точку або хмарну мережу, але через деякий час воно може стати APT (advanced persistent threats), які можуть знищити цифрові або фізичні доступні технології, подібно до кібер-паразитів-хижаків. У більшості випадків APT – це добре реалізовані атаки кіберзловмисників, які залишаються в системах протягом тривалого періоду часу і руйнують інтерфейси кінцевих точок або хмарних мереж, сповільнюючи роботу і порушуючи функціонування функцій.
- Кібератаки типу DoS
Атаки типу “відмова в обслуговуванні” спрямовані на уповільнення роботи хмарної мережі. Ці дії можуть включати в себе передачу неідентифікованого трафіку або пряму атаку на хмарну мережу з метою виведення з ладу її функцій. Така практика DoS може бути найпоширенішою вправою, оскільки багато хто з нас ніколи не знає, чи експлуатується наша мережа за допомогою атаки на затримку обслуговування (DoS).
- Стирання та крадіжка даних
Стирання або крадіжка даних може виглядати як частина внутрішньої загрози або людської помилки. Але обидві ці дії можуть бути частиною чіткого плану кіберзлочинців. Робочі місця в бізнесі не можуть бути вразливими навіть перед власними працівниками, адже ніколи не знаєш, хто може бути злочинцем або зловмисною внутрішньою загрозою. Отже, стирання і крадіжка даних – це нова загроза, яка може також трапитися в цифрових сховищах, основним завданням яких є зберігання і захист даних.
- Відсутність обізнаності та навчання працівників
Непідготовлений персонал може стати проблемою для компаній, які хочуть позбутися всіх видів системних порушень. У сфері хмарної безпеки навчання співробітників є обов’язковим. Підприємства не можуть просто покладатися на виразні слова своїх працівників і повинні проводити подальші тренінги з використання кінцевих пристроїв та безпеки хмарних обчислень.
- Ризики комплаєнсу
Компанії можуть захистити себе від негативної реакції клієнтів і партнерів, але вони ніколи не зможуть звільнитися від державних законів. Для того, щоб дотримуватися всіх законних вимог і відповідати очікуванням усіх галузевих правил, необхідне управління комплаєнсом. Отже, комплаєнс-ризики можуть бути однією з найбільших проблем для компаній.
- Ризики спільного використання зовнішніх посилань
Більш активна експлуатація – це практика необізнаних і непідготовлених бізнес-підприємств. Це означає, що використання слабких паролів для хмарних обчислень, надання доступу третім особам до вашого хмарного сховища та обмін посиланнями без дотримання заходів безпеки є прикладом недостатньо кваліфікованої роботи компанії. Простіше кажучи, передача посилань на файли хмарної мережі вразливій третій стороні може сприяти поширенню шкідливого програмного забезпечення.
- Посереднє хмарне програмне забезпечення для забезпечення безпеки
Проблем з хмарними обчислювальними мережами може бути безліч, але відсутність оновленого програмного забезпечення для забезпечення безпеки хмарних обчислень може викликати ряд питань до керівництва підприємств. Адже мова йде про довіру та надійність клієнтів, які приходять за послугами. Програмне забезпечення для захисту хмарних мереж повинно бути оновленим і мати сучасні функції для виявлення та протидії кіберзагрозам, таким як шкідливе програмне забезпечення, шпигунське програмне забезпечення та програми-вимагачі.
Що пропанує Xcitium?
Так! Якщо ви шукаєте ідеального та гнучкого партнера з безпеки хмарних обчислень, то Xcitium може бути надійним партнером. Завдяки експертним консультаціям, своєчасному захисту кінцевих точок, управлінню хмарними мережами та моніторингу інфраструктури робочих місць, Xcitium захищає активи, технології та найбільш секретні дані своїх клієнтів.
Запатентовані технології Xcitium допомагають компаніям масштабувати свій бізнес і забезпечують наскрізне шифрування всіх доступних кінцевих точок і облікових записів хмарних мереж. Крім того, Xcitium є однією з небагатьох компаній, які пропанують своїм користувачам використання новітньої технології «Нульової довіри».
Бажаєте скористатися першокласною допомогою допомогою цієї компанії? Перш за все, у вас є можливість безкоштовно завантажити тестову версію цього Програмного Забезпечення. Окрім того, дистриб’ютор Xcitium, компанія Ідеалсофт, постійно організовує консультації з Xcitium.