«Прикарпатзахідтранс» скорочував персонал через «простій» напередодні санкцій – інсайд

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів в силу рішення РНБО щодо введення санкцій проти Віктора Медведчука, Оксани Марченко, ряду менеджерів та осіб, що мають відношення до бізнесу Медведчука та його колеги по фракції ОПЗЖ Тараса Козака, а також запустив процес повернення частини нафтопроводу «Самара-західний напрямок» до державної власності.

Раніше цьому передувало оголошення підозри експерту, колишньому заступнику директора ДП «УкрДІАП», чий завідомо неправдивий висновок призвів до безпідставного отримання у приватну власність компанією ТОВ «Прикарпатзахідтранс» частини магістрального нафтопродуктопроводу, що має важливе економічне та оборонне значення.

Ще раніше, 2 лютого були введені персональні санкції проти депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, а також проти телеканалів ZIK, 112 Україна та NewsOne.

Дії запроваджені щодо «п’ятої колони» виглядають послідовними, спочатку відімкнули медіа, позбавивши можливості відбиватися шляхом брехні та маніпуляцій, потім оголосили підозру в кримінальній справі, запустивши процесуальні дії, і насамкінець ввели персональні санкції, санкції на майно та бізнес, а також був запущений процес повернення нафтопроводу до власності держави.

В розпорядженні громадської організації опинилися документи, які свідчать про початок простою в роботі ТОВ «Прикарпатзахідтранс» за декілька днів до введення санкцій — наказ 41/11 від 15.02.2021 року за підписом директора О.В. Левченко, згідно якого з 15 лютого 2021 року затверджується простій в роботі ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Причина простою – відсутність замовлень клієнтів на надання виробничих послуг товариством.

Згідно інформації чисельних журналістських розслідувань – основним замовником послуг «Прикарпатзахідтранс» була мережа АЗС Glusco.

Що це може означати на практиці? Складається враження, що напередодні введення санкцій в «Прикарпатзахідтранс» знали чи здогадувалися про можливість такого розвитку подій та вирішили припинити всі операції.

Майно «Прикарпатзахідтранс» планується передати агентству АРМА, а активи в тимчасове зберігання «Укртранснафті». Проте, скоріше за все, труба є пустою і перегонка палива не здійснюється вже понад тиждень.

Читайте також:  Медведчуковская парадипломатия и шизофрения Путина

Згідно указу Президента, буде проведена перевірка дотримання законодавства при передачі в експлуатацію та використання нафтопроводу, а також перевірка дотримання вимог митного законодавства під час транзиту та транспортування нафтопродуктів. Очевидно, подальша доля трубопроводу буде вирішена згодом, після проведення усіх перевірок, слідчих дій та повернення державного контролю за майном.

Цікавим є також інший нюанс. Очевидно зараз можна очікувати розголосу ситуації в контексті звільнення фахових працівників, які обслуговували трубопровід, в контексті втрати робочих місць. Однак звільнення працівників та неефективне управління майном, отриманим фактично безкоштовно, почалося, судячи з документів, задовго до введення санкцій.

На таку брехню може повестися лише залишок аудиторії каналів, щоправда як показує статистика YouTube, дивляться їх значно менше, ніж вони декларують та претендують.

Микола Гужевій