Поки Зеленський відводить війська, Путін готується до походу за російський “мир”

8 листопада 2019 очікуємо черговий етап здачі українських позицій. Вже анонсовано, що на цей день планують відведення військ на ділянці №3 Петровське-Богданівка.

Знову анонсують, що відводити будуть “винятково після 7 діб тиші”, а ця “тиша” нібито почалась з 30 жовтня за арифметикою тих, хто дає “Зелене світло” для ворога. Ви ж пам’ятаєте, що і про Золоте також обіцяли, що “тільки після 7 діб тиші”, ага ось так:

“7 днів тиші не було, але ЗСУ відводять всупереч умовам. Фактчекінг”

Смішно, коли керівництво ООС поряд з анонсами чергового етапу відведення військ каже:

“Заяви окупаційних військ і сигнальні ракети, які були випущені в Петровському нібито як символ початку процесу відведення військ напередодні – це провокація”.

Тобто вони визнають, що російські окупаційні війська вдаються до провокацій та їм не можна довіряти, але поряд з цим погоджуються відводити та відводять. Не знаю, як назвати таку позицію…

Судячи з темпу здачі національних інтересів, який взяв президент Зеленський відведення українських сил  і далі буде продовжуватись. При цьому російська сторона буде продовжувати нахабні порушення і випробовувати чи насправді Зеленський «не лох і йому 42»? З Кремля вже лунають заяви від Пєскова, що говорити про зустріч в «нормандському форматі» до кінця року передчасно поки українська сторона не виконає усі умови.

Путін грається з Зеленським і постійно підвищує ставки та випробовує на що ще піде цей 42-річний «не лох» тільки щоб зустрітися з ним.

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm занепокоєні тим, що тільки за жовтень вже було відправлено 3 “гумконвої” з РФ, машини з яких ОБСЄ бачили на базах бойовиків в ОРДЛО. Тобто вантаж, які вони стрімкими темпами доправляють має військове, або подвійне призначення. При цьому, ймовірно, за вказівкою Зеленського, МЗС України «проковтнуло» і промовчало б про 2 з 3 конвоїв, відписуючись тільки твіттером речниці тоді, коли суспільний резонанс з вимогами реагувати на російське вторгнення досягав значної міри. Про ці випадки і порівняння ми писали тут:

Читайте також:  Зеленський забув про ювілей українського льотчика-аса Івана Кожедуба, з нардепів на вшануванні був тільки Ігор Молоток

“МЗС України знову не реагує на вторгнення російських гумконвоїв на Донбас”

Це все є ознаками системної позиції керівництва держави і далі прогинатися під вимоги агресора, нехтуючи інтересами держави. Це дуже небезпечна тактика вже має свої наслідки і на зовнішньополітичній арені, де деякі європейські партнери демонструють готовність нехтувати Україною і йти на домовленості з Путіним. В свою чергу РФ, не отримавши консолідованої протидії може продовжити інтервенцію і військове вторгнення може поширюватись не тільки в Україну, але і інші країни. Це може стати початком нової масштабної війни.

Президент РФ Володимир Путін вже подав сигнал, який можна розцінювати анонсуванням нового «хрестового походу» за російську мову та «руський мир».

5 листопада на засіданні Ради з російської мови, Путін заявив:

«Ми сьогодні стикаємося зі спробами штучних, підкреслюю, грубих, часом безцеремонних спроб скоротити простір російської мови в світі, витіснити її на периферію. Війну російській мові оголошують не тільки печерні русофоби – а це ми теж спостерігаємо, це не секрет. Різного роду маргінали ефективно працюють, агресивні націоналісти. На жаль, у різних країнах це стає офіційною державною політикою».

Риторика очільника країни-агресора стає більш загрозливою та натякає на плани і далі вести війну для розширення вливу «руського миру». Може саме про такий «мир» говорить Зеленський, але цей «мир» немає нічого спільного з незалежністю та свободою. Це рабський «мир» в ярмі серед інших поневолених народів. І проти такого гібридного миру на умовах агресора і змагаються усі люди доброї волі, не тільки українці, а і інші народи та нації.

Роман Бурко, засновник та головний редактор сайту InformNapalm.