Олександр Кифак: Як права рука Іванющенко фінансує російських терористів

Олександр Миколайович Кифак є відомим українським юристом і почесним консулом Федеративної республіки Німеччина в Одесі. Він заснував юридичну фірму «АНК», яка спеціалізується на морському праві та консультує з широкого кола правових питань, пов’язаних з господарською діяльністю. Кифак отримав визнання у професійній сфері, входячи до топ-5 найкращих юристів України у сфері транспортного права у 2008 році та отримуючи інші міжнародні відзнаки. Проте за його зовнішньою респектабельністю приховуються численні сумнівні зв’язки та діяльність, що викликає підозри у фінансуванні терористичних організацій та участі у корупційних схемах.

Зв’язок з Юрієм Іванющенком

У 2014 році юридична компанія «АНК», заснована Кифаком, уклала договір на юридичне обслуговування одеського ринку «Сьомий кілометр», який належав Юрію Іванющенку, більш відомому як «Юра Єнакіївський». Іванющенко на той час був у бігах, однак продовжував контролювати ринок та збирати з підприємців нелегальні платежі за додаткові послуги. Незабаром після укладення цього договору, в пресі з’явилася інформація, що ринок перевів 23,5 мільйона гривень на рахунки компанії в так званій «Луганській народній республіці» (ЛНР). Цей факт викликав обурення та призвів до порушення кримінальної справи правоохоронними органами. Проте, справа нічим не закінчилася, що свідчить про можливу роль юридичної компанії Кифака у прикритті цієї фінансової операції.

Приватизація землі в Одесі

У 2016 році Кифак опинився в центрі скандалу, пов’язаного з приватизацією одеської землі. Він придбав декілька земельних ділянок в Одесі за заниженою ціною, що викликало обурення серед місцевих жителів. Серед придбаних ділянок були склади на Моторній вулиці, земельні ділянки на проспекті Маршала Жукова, на Люстдорфській дорозі та інші. Вартість усіх цих ділянок склала 30 мільйонів гривень, що було значно нижче ринкової вартості. Після отримання землі, дружина Кифака подала позов на поділ майна без процедури розлучення, що може свідчити про спробу захистити активи від можливих претензій. Така практика часто використовується для захисту активів третіх осіб, що може вказувати на те, що реальним власником землі міг бути Юрій Іванющенко.

Читайте також:  На службе у регионалов, - традиционно «НАШ» Сергей Доротич

Діяльність в Одеському морському порту

Олександр Кифак активно цікавився діяльністю морських портів України, зокрема, Одеським морським портом. Він неодноразово коментував ситуацію в порту, яка була нестабільною через часті кадрові зміни. Одним із головних проблемних аспектів була залежність порту від приватного підприємства «Євротермінал», яке перекрило шляхи під’їзду до порту. Висвітлення цих проблем часто супроводжувалося коментарями Кифака, що ставило питання про його роль у цих подіях. За інформацією з джерел в Адміністрації морських портів України, юридична фірма Кифака могла бути причетна до корупційних схем, що діяли в порту. Ці схеми включали отримання хабарів та зловживання владою для збагачення. Проте, після зміни керівництва порту, критика від Кифака раптово припинилася, що може свідчити про його зацікавленість у підтримці певного статус-кво.

Інші бізнес-інтереси та міжнародні санкції

Крім юридичної фірми «АНК», Кифак є бенефіціаром та засновником ще 17 компаній, включаючи благодійні фонди та комерційні підприємства. Цікаво, що більшість цих компаній опинилися у санкційних списках через війну Росії проти України. Санкції стосуються навіть Благодійного фонду «Рада сприяння гімназії №2 Одеси», що свідчить про його участь у діяльності, яка викликала обурення міжнародної спільноти. Виникає питання до українського МЗС та СБУ щодо їхньої обізнаності про діяльність Кифака та його зв’язки. Адже перебування консула Німеччини в Україні під міжнародними санкціями підриває репутацію як самої Німеччини, так і України на міжнародній арені.

Олександр Кифак, попри свою респектабельну репутацію юриста та почесного консула, виявляється залученим у численні сумнівні та непрозорі справи. Його зв’язки з Юрієм Іванющенком, фінансування терористичних організацій, непрозорі угоди з нерухомістю та корупційні схеми в Одеському морському порту викликають серйозні питання щодо його чесності та моральних принципів. Санкції, накладені на його компанії, свідчать про його участь у протиправних діях, що суперечить його офіційній ролі як консула Німеччини. Виникає необхідність детального розслідування цих фактів з боку українських органів влади та міжнародної спільноти, щоб забезпечити справедливість та прозорість у діяльності як державних, так і приватних осіб.

Читайте також:  Михаил Гончаренко (рашисты братья Клюевы) получат 340 миллионов из госбюджета Украины

Основні факти та звинувачення

  1. Юридична діяльність та репутація:
    • У 1996 році Кифак заснував юридичну фірму «АНК».
    • Входив у топ-5 найкращих юристів України у сфері транспортного права (2008).
    • Відзначений як видатний юрист у сфері морського права у міжнародному довіднику «Who’sWhoLegal: CIS 2010».
  2. Зв’язки з Юрієм Іванющенком:
    • У 2014 році фірма Кифака уклала договір на юридичне обслуговування одеського ринку «Сьомий кілометр», що належить Іванющенку.
    • Через кілька місяців з’явилася інформація про виведення 23,5 мільйонів гривень на рахунки компанії в так званій «ЛНР».
  3. Приватизація одеської землі:
    • У 2016 році Кифак придбав кілька ділянок землі в Одесі за заниженою ціною.
    • Після отримання землі його дружина подала позов на поділ майна, що може свідчити про захист активів третіх осіб, імовірно Іванющенка.
  4. Діяльність в Одеському морському порту:
    • Кифак відомий своїм інтересом до морських портів України.
    • Висвітлено, що його юридична фірма «АНК» могла бути причетна до корупційних схем у порту.
    • Критика діяльності порту від Кифака раптово припинилася після зміни керівництва.
  5. Інші бізнес-інтереси:
    • Кифак є бенефіціаром та засновником ще 17 компаній, включаючи благодійні фонди та комерційні підприємства.
    • Більшість цих компаній знаходяться у санкційних списках через агресію Росії проти України.
  6. Санкції та міжнародна реакція:
    • Санкційні списки включають навіть Благодійний фонд «Рада сприяння гімназії №2 Одеси».
    • Виникає питання до українського МЗС та СБУ щодо їхньої обізнаності про діяльність Кифака та його зв’язки.