Коли зуб болить і приносить дискомфорт, без лікування не обійтися. У випадку зуба мудрості найбільш підходящим рішенням часто стає видалення. Та чи можна запланувати операцію, перш ніж стане боляче? І чи потрібно видаляти такі зуби?
Не всім хочеться чекати руйнування ненадійного зуба мудрості. А іноді зубні одиниці, що не прорізаються, приносять навіть більше дискомфорту, ніж ті, що прорізалися. В таких ситуаціях краще уважно стежити за їх станом, і вчасно звернутися до свого хірурга-стоматолога, щоб провести безпечне планове видалення зуба мудрості. Чому це важливо, і в яких випадках слід планувати операцію – розповімо просто зараз.
До чого призводить невчасне видалення «вісімок»
Багато пацієнтів жалкують, що не зважилися вчасно видалити зуби мудрості. «Вчасно» – це тоді, коли вони ще не боліли, не руйнувалися й не приносили дискомфорту. А в деяких випадках – коли ще не починали прорізуватися.
До чого може призвести пізнє видалення зубів мудрості?
- До порушення прикусу. Зуби мудрості прорізуються тоді, коли всі основні зуби вже давно зайняли своє місце та сформували прикус. Як результат – відсутність простору в щелепі та спроба потужних «вісімок» зрушити сусідні зуби до центру. Все це може вилитися в необхідність ортодонтичного лікування.
- Пошкодження сусідніх зубних одиниць. Особливо часто це відбувається з сусідами ретинованих та дистопованих зубів мудрості: тобто тих, які не прорізалися чи неправильно розташовані в кістці щелепи (наприклад, під кутом чи горизонтально).
- До поширення карієсу, періодонтиту та пульпіту. Вісімки досить важко якісно очищати, тож на них швидко починають розмножуватися бактерії. Мікроорганізми здатні викликати пошкодження емалі, пробиратися всередину пульпи (нерву зуба) або осаджувати зуб зараженим пародонтом (запалені м’якими тканинами навколо зубної одиниці). У таких випадках пацієнт може відчувати дискомфорт і сильний біль, і йому обов’язково потрібні чищення каналів та пломбування. Причому – в найбільш непідходящий час.
Коли краще планувати видалення зубів мудрості?
Хоча при тривалому дискомфорті та довгому безуспішному прорізуванні «вісімок» ви можете самі ухвалити рішення про видалення, найчастіше пацієнтам потрібна консультація стоматолога. Коли він може порекомендувати екстракцію:
- Якщо рентгенографія або КТ показали, що зуби знаходяться в неправильному положенні, їх слід видаляти негайно, доки вони не почали впливати на щелепу.
- Якщо зуб охоплений карієсом і почав руйнуватися.
- Якщо на вас чекає ортодонтичне лікування або протезування.
- Якщо ви збираєтеся переїжджати в іншу країну: цілком можливо, своєчасна операція на Батьківщині заощадить вам кошти, час і нерви, а ще позбавить раптово виникаючих проблем із зубами мудрості.
- Коли протилежний зуб мудрості видалений, і одиниці, що залишилася на нижній або верхній щелепі, немає з чим змикатися.
Видалення зуба мудрості до того, як він почав вас турбувати – безумовно правильне рішення. Підвести до нього може огляд у стоматолога, коли фахівець сумнівається у стійкості та здоров’ї «вісімки», але вона ще не болить. Деякі хірурги рекомендують видаляти треті моляри ще в підлітковому віці, коли вони перебувають у зародковому стані, і період відновлення скорочується у рази.
У будь-якому випадку, щоб ухвалити правильне своєчасне рішення, важливо проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем. Саме такий стоматолог зустріне вас на прийомі у «Клініці Осадчого». Не гайте часу, і запишіться на огляд ваших вибухонебезпечних «вісімок» просто зараз.
Ви маєте увійти, щоб оприлюднити коментар.