На якому поверсі можна встановлювати камін у помешканні?

Власники приватних будинків чи дач все частіше бажають купити камін і встановити його у помешканні. М’яке тепло від згоряння дров, незалежність від централізованої системи опалення та особливий затишок – ці переваги неможливо недооцінити. Достатньо звернутися у надійний магазин, який пропонує продаж камінів та все необхідне для їх монтажу. А перед тим, як проєктувати систему обігріву та замовляти її складові, першою чергою слід визначитися з місцем розташування каміна в оселі.

Якщо будинок одноповерховий, тут все просто. Потрібен окремий фундамент, і чим масивніша конструкція, тим глибшим він повинен бути. Нехтування цією вимогою призводить до просідання каміна уже протягом першого року його експлуатації.

Щодо особняків на два і більше поверхи, тут потрібно звертати увагу на масу конструкції. Так, вага невеликого цегляного каміна складає в середньому 4,5 – 5 тонн. На такі навантаження міжповерхові перекриття не розраховані, а значить, можна монтувати камін лише на першому поверсі, або ж додатково укріплювати перекриття.

Існує варіант вбудованого в стіну каміна, що годиться й для високого поверху. У таких випадках вибирається максимально легка й компактна топка, а камін, через невеликі розміри та потужність, виконує перш за все декоративну функцію.

Яку кімнату краще вибрати як місце для встановлення каміна?

GLi3UVW60pl9G-bHyOsAYhPrG5v2gU3xDwZ1waBtQe2fILno60qlb1Gx24yAicZn23A4WFLuqx9ivAUvoxERjPeYPYqPNXTZatSgw1vIW4h4R5janHAs0RcEnx1w7V2A4AbSVYBkUD8xsjUmcbTpi84

Тут треба визначитися, який об’єм буде обігріватися за допомогою каміна. Якщо була придбана камінна топка з можливістю підключення до водяного чи повітряного контуру, і камін опалюватиме всю оселю, особливих вимог до місця монтажу немає. У цьому випадку головне – забезпечити дотримання протипожежних норм. Так, стіни навколо конструкції повинні бути оформлені негорючими матеріалами, й дотримана правильна відстань між стінками обладнання та стінами (мінімум 30 см), й між топочним отвором та стінами (від 8 см). А на підлогу слід постелити лист зі стійкого до жару матеріалу – його можна замовити у спеціалізованих магазинах, де реалізують все для спорудження печі або каміна.

Читайте також:  Обрізні круги в Інтернет-магазині «AlmazInstrum»: особливості та вибір

Коли потрібен обігрів лише однієї кімнати, бажано, щоб вона відповідала таким критеріям:

  • Близькість до каналу виведення диму. Бажано обрати кімнату в центрі помешкання – так димохід буде розташований максимально близько до гребеня даху. Таке розміщення позбавить від необхідності монтажу надто довгої високої труби, яка некрасиво виділятиметься на покрівлі.
  • Правильна форма. У приміщенні видовженої форми чи в коридорі обігрів і надходження повітря буде нерівномірним. Камінна кімната повинна відзначатися плавним переміщенням повітря, зокрема, відсутністю протягів, оскільки через них порушується тяга. У будь-якому разі, налагодження якісної вентиляції в приміщенні обов’язкове, навіть якщо форма кімнати та повітряні потоки в ній ідеальні.
  • Достатня площа та висота. Щодо розмірів кімнати, де монтується пічне та камінне обладнання, існують обмеження. Площа повинна складати не менше 20 кв.м, а висота стель – 3 м. Якщо встановити опалювальну конструкцію в меншому приміщення, повітря буде недостатньо для забезпечення повноцінного горіння. Виправити ситуацію можна, передбачивши канал для надходження повітря з вулиці чи добре вентильованого підвалу.
  • Пропорційність розмірам топочного отвору. Оптимальне співвідношення отвору топки й площі кімнати складає 1:50. Маленький камін з компактною топкою не зможе повноцінно обігріти надто просторе приміщення.

Крім цього, не варто монтувати камін у кімнаті з прямим виходом на вулицю, оскільки через часте відчиняння вхідних дверей втрати тепла можуть бути дуже значними. Якщо ж кімната з прямим виходом єдина (часто так буває у дачних будиночках), можна розв’язати питання, добудувавши хоча б невеличкий передпокій.