Михайло Кременюк – привласнення чи розтрата?

В кінці 2017 року заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Володимирович Кременюк в інтерв’ю вінницькому телеканалу «ВДТ» заявив, що кожен державний чиновник повинен отримувати гідну заробітну плату, щоб не вдаватись до «інших методів, що породжують корупцію».

 Саме так він прокоментував запитання ведучого про розбіжність у його заробітній платі з призначеною йому премією у 150% та мінімальною заробітною платою лікаря, медичної сестри та санітарки. «В противному випадку кожен політик, якщо це потрібно, повинен відповідати і перед Законом» – знову ж таки його слова з цього інтерв’ю.

Відповідно до офіційної відповіді Голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника – заробітна плата заступника голови облради Кременюка Михайла в 2018 році склала 413 423,59 грн. І це при посадовому окладі 12 400 грн. на місць. Тобто за рік за посадовим окладом Михайло Володимирович отримав 148 800 грн., а решту майже 265 тисяч гривень, то все надбавки, премії, матеріальні допомоги, таке інше.

Мабуть «ляшківець-господарник» на сьогодні вважає свою заробітну плату «негідною», або гадає, що незначне мілке «крисятництво» не є підставою відповідати перед Законом, або ж вважає свої дії не такими вже й корупційними. В будь-якому випадку цей «знавець корупційних методів», як його охрестили журналісти, почав помаленьку втілювати їх у життя.

На офіційному сайті Вінницької обласної ради Михайло Кременюк прозвітував, що роздав 134 тисячі гривень матеріальної допомоги бюджетних коштів 86 жителям області. Здавалося б благородна справа… Але на цих допомогах треба і про себе не забути.

Хто ж спромігся отримати відповідну допомогу від Михайла Кременюка та «депутатів-радикалів» Вінницької обласної ради?

 1. Рідна сестра Михайла Володимировича – Зразюк Олена Володимирівна, яка подала аж цілих 6 заяв на матеріальну допомогу до різних депутатів обласної ради від РПЛ – і всі вони не залишились поза увагою обласних радикалів, які загалом виділили їй 8 000 грн. допомоги. Не думаю, що тяжка скрута здолала сестру Михайла Кременюка, що вона подалась по цю допомогу до брата, тим паче, що вона на сьогодні працівник медичного закладу в Немирові та отримує чималу заробітню платню, а її чоловік – Микола Семенович – заступник начальника Немирівського відділу поліції з відповідним належним грошовим забезпеченням.

 2. Дідусь дружини Михайла Володимировича – Семенюк Іван Федорович отримав 5 000 грн.від радикала Кобця Т.В.

 3. Бабуся дружини Семенюк Катерина Володимирівна – отримала 3 000 грн. від радикала Мельника А.Ю.

 4. Мартинюк Галина Василівна – (ймовірно тітка) Михайла Володимировича, яка отримала від нього ж 3 000 грн.

Читайте також:  Ляшка підтримав Сакварелідзе, до чого тут Ахметов

Також допомогу від Михайла отримували його близькі знайомі :

 1. Семенюк Тетяна Мирославівна – (ймовірно) мати водія Михайла Володимировича Семенюка Володимира Івановича 6000 грн.

 2. Черчик Ольга Іванівна – керівник міського осередку радикальної партії О. Ляшка 1600 грн.

 3. Чонка Софія Миколаївна – член радикальної партії 2000 грн.

 4. Міхеєва Валентина Василівна – подруга сестри Михайла, яка разом із Оленою Зразюк, працюючи медичними сестрами в Немирівському ЦМПСД та Немирівській ЦРЛ сприяли усім прохачам такої допомоги в наданні відповідних медичних довідок.? Отримала Валентина Василівна від Михайла Кременюка – 4 000 грн.

 5. Таку ж суму в 4 000 грн. Михайло надав допомоги своєму «вчителю-наставнику» з журналістики – депутату Немирівської міської ради від Радикальної партії Ляшка – Івану Федоровичу Демедюку. Доречі таку допомогу від Михайла цей горе-журналіст отримує щороку. Це давні друзі, які починали сидіти на грошових потоках ще в м. Немирові, заснувавши при Немирівській міській раді благодійну організацію «Фонд розвитку міста Немирова». Свого часу підприємці м. Немирова та й прості громадяни, які бажали швидко вирішити свої питання на виконкомі чи у міській раді, навипередки кидали пожертви до цієї благодійної організації, і як на диво їхні питання вирішувались після цього з неабиякою швидкістю. Нажаль ні Михайло Кременюк, ні Іван Демедюк не напишуть з цього приводу жодної статті та не проведуть журналістське розслідування.

 6. Костина Світлана Михайлівна – секретар виконавчого комітету Немирівської міської ради, яка загалом отримала від депутатів РПЛ в обласній раді 12 000 грн. та зокрема від Кременюка – 5 000 грн.

 7. Дмитренко Катерина Олексіївна, подруга сестри та дружини Михайла, – медична сестра Немирівського ЦМПСД, яка отримала 7 500 грн. матеріальної допомоги одночасно від 4 депутатів-радикалів обласної ради. До речі вона являється дружиною єдиного головного підрядника-забудовника, який отримує мільйонні підряди від Немирівської ОТГ на ремонти та реконструкції будівель комунальної власності.

 8. Лебедь Олег Миколайович (начальник відділу інформаційних технологій Вінницької обласної ради) – чоловік секретаря Михайла Володимировича, який отримав від нього 2 000 грн. та від депутата-радикала Кобця Т.В.  1 000 грн.

 9. Ковалевська Галина Михайлівна – сімейний лікар Немирівської ЦМПСД, яка підписувала довідки усім нужденним в допомозі, член Немирівської районної організації РПЛ, депутат від РПЛ Немирівської міської ради минулого скликання, отримала від Кременюка М.В. 2 000 грн.

Читайте також:  5 примеров уклонения от уплаты налогов

Для порівняння в 2017 році отримувачами матеріальної допомоги з рук заступника голови обласної ради стали за дивним збігом наступні «нужденні» громадяни міста Немирова:

Демедюк Іван Федорович в сумі 3 200 грн., Міхеєва Валентина Василівна – 1000 грн., Дмитренко Катерина Олексіївна – 1500 грн., Зразюк Світлана Семенівна (сестра чоловіка сестри Михайла Володимировича) – 1500 грн.

Але не зупинявся Михайло Володимирович на роздачі матеріальної допомоги своїм родичам та близьким товаришам з власного депутатського фонду. Як знавець «корупційних схем» залучив до привласнення бюджетних коштів ще й Немирівську ОТГ, де працював заступником міського голови до того часу, як стати заступником голови обласної ради.

Так в 2018 році отримувачами матеріальної допомоги від Немирівської ОТГ стали наступні родичі та близькі люди Михайла Володимировича:

Кременюк Тетяна Василівна (мати Михайла) – 2000 грн.

Міхеєва Валентина Василівна – 2000 грн.

Не дивно, що місцевий можновладець так яро роздавав матеріальну допомогу своїм рідним та близьким, адже отримав він в березні 2018 року від підконтрольної обласній раді Комунальної Організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» аж цілих 300 000 грн. кредиту на придбання житла у м. Вінниці під 3% річних. І саме за рахунок вказаних матеріальних допомог з бюджетних коштів цей знавець «інших методів» та «корупційних схем» вирішив, напевно, розрахуватись за своїм кредитом. На сьогодні звичайні громадяни не можуть взяти іпотечного кредиту під 20% річних, а цей посадовець отримує під 3% річних, тай той відшкодовує за наші з Вами кошти.

Сумно, що посадовець органу місцевого самоврядування 5 рангу при річній заробітній платі в 413 тисяч гривень на рік виділяє сотні тисяч гривень матеріальної допомоги бюджетних коштів своїм рідним та близьким для покриття власного кредиту на житло, який отримав на пільгових умовах. Складається враження, що правоохоронні органи не помічають цих маніпуляцій та махінацій з привласнення чи розтрати бюджетних коштів А відповідні бюджетні кошти могли б піти на матеріальну допомогу тим соціально-незахищеним верствам населення, які дійсно потребують такої допомоги.

Читайте також:  Макс Поляков “Max Polyakov” мошенник сколотивший состояние на сайтах секс-знакомств выдает себя за изобретателя

Принагідно інформуємо, про те, що даним матеріалом ми звертаємось до правоохоронних органів, а саме: Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України про перевірку викладених фактів та надання їм оцінки. Також звертаємось до Голови та депутатів Вінницької обласної ради з проханням провести перевірку правомірності надання заступником голови Вінницької обласної ради Кременюком М.В. грошової допомоги за весь період перебування його на посаді заступника голови та переглянути на найближчій сесії обласної ради доцільність перебування Кременюка М.В. на посаді заступника голови Вінницької обласної ради.

ГО Немирівський Громадський Актив