Куди може втекти Путін, щоб уникнути покарання за воєнні злочини

У медійному просторі в Росії вже відчувається страх перед таким сценарієм, коли політичне та військове керівництво РФ може опинитися перед міжнародним трибуналом. Доведеться відповідати за скоєні в Україні злочини, як свого часу колишньому югославському лідеру Слободану Мілошевичу. Неминучість покарання, безсумнівно, усвідомлює і сам Путін, пишуть Insight News і Politico.

Міжнародний трибунал невідворотний

Міжнародний кримінальний суд працює над збором та аналізом доказів воєнних злочинів Росії. Крістін Ван ден Вінгаерт, колишній юрист Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі, одного з трибуналів, який займається розслідуванням ймовірних злочинів РФ, про це заявила виданню Politico.

Навіть лише причетність до вбивств у Бучі Київської області, де після відступу російських військ були знайдені масові поховання та зв’язані трупи, за словами Ван ден Вінгаерт, може бути достатньою для довічного ув’язнення, якщо вбивці постануть перед судом в МКС.

Топ-3 країн для втечі Путіна, щоб уникнути відповідальності за воєнні злочини

Путін може понести відповідальність за десятки тисяч смертей в Україні. Тому диктатор та його союзники думають над планами втечі, щоб уникнути покарання. Як вважає Ван ден Вінгаерт, юристи Путіна порадять йому виїхати в одну з держав, які не ратифікували статут МКС.

Сирія

Башар Асад, колишній бойовий друг Путіна, безсумнівно, погодиться прийняти у себе диктатора. Сирія знаходиться в жорсткій ізоляції протягом тривалого часу. Асад отримав від РФ військову допомогу у громадянській війні 2015 року для придушення опозиційного руху. Проте, безпека в Сирії може бути відносною, оскільки війна триває. І армія, і сам Асад можуть зазнати поразки.

Іран

Тегерану немає що втрачати від прийому Путіна, адже країна живе під жорсткими санкціями. Іран підтримав Росію у війні проти України, надавши безпілотники-камікадзе, військову техніку та інше озброєння. Тож Тегеран і сам може отримати звинувачення у підтримці держави-терориста. Але, в країні останнім часом активізували насильницькі протести та громадянські заворушення. Цей прихисток навряд чи може бути досить надійним.

Читайте також:  Підпалами турецьких лісів займалися «туристи» з росії

Китай

Путін і Сі Цзіньпін давні друзі. Московський диктатор називає Сі «близьким приятелем», а китайський лідер, як кажуть, вважає Путіна своїм «найкращим другом». Китай не виступив проти Росії за агресивну війну в Україні. Сі виграв третій термін на посаді президента Китаю, це у найближчі роки гарантує стабільність його положення. Але китайський автократ навряд чи захоче поставити під загрозу економічні відносини з США та Заходом заради захисту Путіна.

Безперечно, у кремлівського диктатора також є інші варіанти втечі, щоб уникнути неминучого покарання за скоєні злочини проти людяності. Але світова історія є справедливою.

Джерело: https://insightnews.media/where-putin-could-flee-to-escape-a-trial-on-war-crimes-after-defeat/