Дизельний або бензиновий генератор

Зміст :

  1. Порівняльна таблиця
  2. Режим роботи та потужність
  3. Витрата палива та ККД
  4. Рівень шуму
  5. Обслуговування
  6. Інші параметри
  7. Який вибрати

Ми вже розповідали про дизельні та про бензинові генератори (https://e-altsest.com/elektrogeneratory/generatory/benzinovye-generatory/), говорили про їх плюси та мінуси, а в цій статті порівняємо їх між собою . Відразу скажемо, що для побутових цілей частіше всього купують бензинові. Є досить багато пояснень, одним з яких (і самим головним ) ціна.

Порівняльна таблиця

Почнемо з невеликої таблиці, де порівняємо основні параметри .

Параметри Бензиновий Дизельний
Тип палива АІ-95, АІ-92 дизельне
Діапазон потужності 1-100 кВт і більше До 18-20 кВт
Моторесурс До 4000 годин До 7000-8000 годин
Економічність Ні Може бути економічніше на 20-25%
Вага Невеликий , відрізняються компактністю У середньому вдвічі більше при однаковій потужності
Технічне обслуговування та ремонт Більше прості Більше складні
Властивості палива Бензин зіпсуватися через 30 днів , необхідна заміна Можна не міняти дизель 6 місяців
Рівень шуму У районі 70 дБ Вище на 15-20%, вирішується установкою кожуха.
Використання Основне призначення – резервний джерело електроенергії Може використовуватися як Основний джерело електроенергії
Ціна Сама низька У середньому вдвічі  вище, ніж у бензинового аналогічної потужності.

Режим роботи та потужність

Бензинові генератори в основному призначені для використання як резервне джерело електроенергії на випадок відключення електрики . Це щодо легкі та компактні моделі , які можна, можливо навіть взяти із собою на відпочинок на природу. Вони не призначені для дуже довгою роботи . У продажу можна знайти генератори потужністю від 0,5 до 8-10 кВт ( є і більше потужні моделі ).

Дизельні генератори (https://e-altsest.com/elektrogeneratory/generatory/dizelnye-generatory/) також можуть застосовуватися як резервне джерело , але при цьому вони можуть бути і основним , тобто вони _ призначені для тривалої та безперервної роботи . Діапазон потужностей набагато ширше, є моделі у сотні кіловат , які використовують у промислових цілях .

Читайте також:  Державна зрада? Баканов хоче зняти санкції з російських ІT-компаній (ДОКУМЕНТИ)

В принципі, крім ціни , це основна причина, через яку купують саме бензинові. Якщо ви знаєте , що більше 50-60 годин на місяць використовувати генератор ви не будете, то покупка дизельного не буде мати сенсу . Хоч він і економічніший , але за рідкісного включенні ні про яку економії грошей мови бути не може .

Витрата палива та ККД

Непосвяченим людям може здатися дивним , що дизельний економічніше , адже солярка коштує дорожче навіть АІ-95, але вся справа у ККД. За фактом виходить так, що для вироблення однієї і тієї ж кількості електроенергії , дизельний генератор витрачає в 1,2-1,5 рази палива менше ( залежить від режиму роботи та інших умов ) . Навіть 20% – суттєва економія . Але, як ми писали вище , її ви відчуйте тільки при достатньо активному використання , якщо ви включає генератор на кілька годин на місяць , то різницю у вартості будете «відбивати» дуже довго .

Економія обумовлюється конструкцією дизельного двигуна , який технологічно значно складніше (цим фактором пояснюється і більше висока ціна). Також відзначимо і те, що ресурс дизельних генераторів значно вище , що також призводить до економії: не потрібно часто техобслуговування , заміна частин , які схильні зносу і т.д.

Рівень шуму

Одна з головних страшилок про дизельні генератори . Загалом це правда . _ Бензинові значно тихіше, особливо якщо говорити про холосту роботу ( що , до речі , неприпустимо). А ось у режимі навантаження вище 70%, шум стає практично однаковим . Крім того, сучасні рішення , наче кожухів , дозволяють суттєво знизити рівень шуму , тому на даний параметр можна не звертати особливого уваги. Адже якщо ви ставите генератор прямо під вікном , шум буде заважати вам поза Залежно від типу генератора.

Читайте також:  Дмитрий Нагута утащит деньги казахстанцев за Horizon

Обслуговування

Дизельний генератор вимагає більше рідкісного обслуговування , оскільки має високим моторесурсом у порівнянні з бензиновим. Але, з іншого сторони , це обслуговування більше складне ( через конструкцію двигуна ). Та й ремонт у разі необхідності буде дорожче . Але в цілому , якщо брати середні значення , враховувати мотогодин та інші параметри в даному випадку великий різниці немає. Висока вартість та складність компенсуються великим ресурсом.

Ми навмисно не вказуємо конкретні цифри , оскільки вони не мають ніякого значення . Все залежить від типу та моделі конкретного генератора, а також від умов його експлуатації . Якщо не дотримуватися рекомендації виробника , використовувати погане паливо , то термін служби хоч бензинового, хоч дизельного генератора може скоротитися дуже значно .

Інші параметри

Бензинові генератори відрізняються меншим вагою та компактністю . Однак , якщо говорити про моделі невеликий потужності (у межах кількох кВт), то великий різниці немає, особливо якщо судити з погляду побутового використання. У будь-якому У разі , генератор потрібно встановити на певне місце один раз (в ідеалі). Ну а для виїздів на природу все одно не потрібно велика потужність .

До недоліків дизельних генераторів можна, можливо віднести і більше важкий запуск, особливо у зимовий період. На це впливають особливості конструкції двигуна та властивості дизельного палива. Бензиновий генератор може запуститися при більш низьких температурах без попередньої підготовки. Однак відзначимо , що у дорогих дизельних моделях є функції , які полегшують запуск навіть за мінусових температур.

Який вибрати

Якщо все спростити , то вибір буде Досить легкий. У випадку необхідності екстрено вмикати генератор при відключенні електроенергії, потрібно вибирати бензиновий . Якщо мається на увазі постійна робота , то однозначно стоїть купувати дизельний . Його ціна за активної роботі компенсується економічністю достатньо швидко . А якщо проблема відключення світла з’являється кілька разів на рік, то варто замислитися : можливо , генератор вам взагалі не потрібний.

Читайте також:  Интеллектуальные контроллеры доступная инвестиция

На закінчення скажемо, що поза залежно від того, який генератор ви вибрали , завжди потрібно дотримуватися правил експлуатації, навіть якщо вони не здаються вам важливими . Нехтуючи ними , ви можете дуже сильно скоротити ресурс генератора або навіть спровокувати його поломку, ремонт якої може бути дуже доріг, особливо якщо говорити про дизельні моделі. Також ми не рекомендуємо купувати вживані пристрої . Без особливих знань ви просто не зрозумієте, в якому він знаходиться стані . Зовні він може виглядати непогано , але при цьому моторесурс може доходити до кінця.