Зеленський порушив закон, і тому це не скасування спецоперації щодо “вагнерівців”, а держзрада, – журналіст Юрій Бутусов

Скасування спецоперації саме по собі було б не злочином, а політичною помилкою, за яку настала б політична відповідальність. Але лише в тому разі, якби було дотримано законодавства.

Про це головний редактор ЦЕНЗОР.NET Юрій Бутусов заявив у прямому ефірі програмі “Вечір з Миколою Княжицьким” на каналі “Еспресо”, передає “Еспресо.Захід“.

Юрій Бутсов нагадав, що, згідно з законодавством, Верховний головнокомандувач мав заслухати звіт про готовність до проведення операції. Після цього віддати наказ: “Операцію скасовую, вона має недоліки і не має відбутися”.

“Але такого не сталося. Президент заслухав звіт, а хтось у його кабінеті віддав наказ про перенесення спецоперації. А після цього хтось із тих, хто був у кабінеті Зеленського і знав цю інформацію, зателефонував до спецслужб Білорусі. Тобто він мав діючий таємний канал зв’язку з іноземними спецслужбами й передав їм інформацію про нашу спецоперацію. Відтак замість відміни стався провал, і іноземна спецслужба отримала інформацію, яка в Україні поширюється виключно під грифом “Цілком таємно”.

А це означає, що в Офісі президента є шпигун, який має доступ до найвищих державних таємниць”, – наголосив Бутусов. Хто саме ця особа, мало б з’ясувати розслідування державних органів. Але, як додав журналіст, за рік жодних слідчих дій, крім одного допиту, на який його запросили, – немає.

“Тобто якийсь шпигун не просто злив інформацію і повернув у Росію 28 небезпечних терористів, але він продовжує приховувати сліди свого злочину. Проте коли прийде зміна влади, цим злочинцям не вдасться уникнути відповідальності”, – переконаний Юрій Бутусов.

Читайте також:  В «Слузі народу» підтвердили, що Єрмак тримає Зеленського в ізоляції