«Україна 24» чи «Ахметов 24»? Як працює новий канал олігарха

Телеканал «Україна 24» виходить в ефір уже два місяці, але досі не запрацював на повну силу. Глядачів тут розважають тільки випуски новин, три гостьові студії на день та кілька авторських програм. «Великі токшоу» та «несподівані формати» досі залишаються обіцянками. З іншого боку, контенту на каналі вже вистачає, щоби зробити певні висновки. Наприклад, що «Україна 24» — це черговий піарний майданчик Ріната Ахметова. І поки що просто нудне аморфне медіа.

Спочатку про хороше

Усе хороше, що наразі є на «Україні 24», — це одна авторська програма та подекуди цікаві гості.

Зокрема, на новому каналі Ріната Ахметова виходить «Реальна політика» з Євгеном Кисельовим. Нагадаємо, що пів року тому пан Євген покинув Прямий канал, нарікаючи, зокрема, на місцеву цензуру. Він стояв біля витоків Прямого, як і тепер і біля витоків «України 24». Що ж, сподіваємося, на запущеному на новому телеканалі найбагатшого олігарха України буде менше тиску. Коментувати ж саму нову програму Кисельова особливого сенсу немає, адже журналіст із 40-річним стажем — це і є її головний та єдиний бренд. «Реальна політика» — чергова хороша студія Кисельова, де фахові експерти обговорюють цікаві речі. Наприклад, конфлікт голів Офісу президента, в якому, мовляв, складно вибрати сторону через відсутність ідейних позицій у політиків. Також частину шоу 9 лютого присвятили премії «Оскар», яка мала відбутися того ж вечора.

Тут не можемо пройти повз, адже кінознавець із «1+1» Андрій Алферов кілька разів ввів ведучого та глядачів в оману. Наприклад, він вирішив, що у стрічці «1917» усього чотири монтажні склейки на весь фільм. Це не може бути правдою, адже навіть найдовший кадр стрічки триває всього вісім із половиною хвилин. Також Алферов фактично заявив, що «Джокер» став першим серйозним кінокоміксом. «Темний лицар», «Хранителі», «Місто гріхів», «300», «В означає Вендетта» та «Ходячі мерці» передають привіт і запитують, чи рахувати неголлівудські фільми? Крім цього, кінофахівець стверджував, що великі студії знімають кіно «інтуїтивно», й успіх неможливо прорахувати. Звісно ж, насправді студії математично прогнозують орієнтовні збори, а Warner Brothers навіть планує використовувати нейронну мережу для відбору потенційних хітів. Зате наприкінці розмови присутні вгадали перемогу «Паразитів»:)

Читайте також:  За Брагара, Иванисова и Яременко отвечает лично Зеленский — Гончаренко

Рідкісні кадри. Українське телебачення обговорює кіно із профільними експертамиДругий позитив каналу — це окремі гості. Не дуже зрозуміло як, але без жодного іміджу чи популярності «Україні 24» вдається запрошувати на інтерв’ю досить цікавих спікерів. Можливо, це відбувається завдяки досить очевидній до них лояльності на каналі. В ефір уже приходили Дмитро Разумков (3 тисячі переглядів на ютубі за місяць), Дмитро Дубілет (450 переглядів за два тижні), Віталій Кличко (2,3 тисячі переглядів за тиждень), Андрій Загороднюк (тисяча переглядів за тиждень), Андрій Коболєв (770 переглядів за чотири дні) та Андрій Єрмак (15 тисяч переглядів за чотири дні).

Крім цього варто зазначити, що на каналі репрезентовані майже всі політичні сили (не помітили «ОПЗЖ»), а розмови про політику інколи розбавляють технократичні експерти та соціальна тематика: газ, пенсії, боротьба з курінням.