Сонячна електростанція для бізнесу: ціни та переваги

Сонячні станції для бізнесу в Україні вже стали ефективним інструментом економії коштів для оплати електроенергії, але тільки цим її переваги не обмежуються

Сонячні станції для бізнесу в Україні підтвердили свою ефективність як інструмент, що дозволяє знизити витрати на закупівлю електроенергії шляхом розвитку власної генерації електрики. Втім, на цьому переваги, що відкриваються перед бізнесом після встановлення сонячної електростанції, не закінчуються.

СЕС для бізнесу в Україні: купити та оцінити переваги

Установка сонячної електростанції — це вигідна інвестиція, яка відкриває безліч нових можливостей перед бізнесом:

  • Гарний інструмент для маркетингу, адже перехід на використання відновлюваної енергії відкриває можливість просувати бренд як прихильника сталого розвитку, що піклується про стан навколишнього середовища Тим самим можна залучити нових покупців/користувач послуг, для яких важливою є екологічність продукції/послуги.
  • Можливість довготривалого планування — власна генерація дозволяє заморозити вартість електроенергії на весь період експлуатації сонячної електростанції (а при встановленні обладнання від провідних світових брендів це щонайменше 30 років) на рівні 80 копійок за 1 кВт-год. Таким чином, підприємство може спокійно дивитися в майбутнє, адже кінцева вартість продукції буде слабко залежати від коливання вартості електроенергії на ринку, а отже — можна проводити довгострокове планування не побоюючись «чорних лебедів» і вкладати заощаджені кошти в розвиток виробництва, його модернізацію, перехід на нові технології тощо.
  • Перспективи виходу на європейські ринки — Євросоюз починає впроваджувати моніторинг рівня вуглецевого сліду. Щоб уже з 2025 року почати стягувати додаткові мита при ввезенні продукції до Європи, під час виробництва яких було перевищено встановлені норми викиду вуглецю. Перехід на альтернативні джерела енергії дозволить українським підприємствам запропонувати продукцію за цінами, які будуть конкурентоспроможними на європейських ринках.
Читайте також:  Основной клиент Tesla, Hertz, хочет больше электромобилей, но почти не покупал их в первом квартале

При цьому слід зазначити, що інвестиції в сонячну енергетику (йдеться про сонячні електростанції, що працюють на покриття власного споживання) досить швидко окупаються. Наприклад, сонячна електростанція 150 кВт коштуватиме компанії 2,5 млн гривень. При цьому прогнозована економія на оплаті енергії коштом використання власної електрики за місяць у середньому становитиме не менше 74 тис. гривень, за рік ця сума сягне майже 900 тис. гривень. За весь час експлуатації можна розраховувати на отримання прибутку не менше ніж 31 мільйон гривень, і це за умови, що весь цей час — 30 років, тариф на електроенергію не зросте.

Розрахунки показують, що повністю сонячна електростанція для бізнесу (ціни на обладнання для розрахунків взяті з урахуванням курсу долара, що діє, тариф на електроенергію для юридичних осіб — 7 грн за 1 кВт-год) окупаються протягом 2,7-3 років.

Створіть перший коментар

Напишіть відгук до статті