Сонцезахисні окуляри для міста: як вибрати стильний та безпечний аксесуар

У великих містах більшу частину сонячного світла закривають високі будинки та крони дерев. Це вносить певні корективи у вибір сонцезахисних аксесуарів. Якщо ви живете у місті та рідко буваєте на природі, вам потрібні окуляри з лінзами 2 категорії світлопроникності (Cat 2). Вони пропускають до 40 % світла, тому є комфортними для тривалого носіння та керування автомобілем.

Чи існують універсальні окуляри — для міста та відпочинку?

Офтальмологи радять вибирати сонцезахисну оптику, відповідно до умов використання. Для похмурих днів чи відпочинку на терасі варто обрати аксесуари із лінзами 2 категорії. Якщо плануєте похід на Говерлу чи подорож у країну, близьку до екватора, потрібні окуляри 4 категорії — вони мають найтемніші лінзи. Універсальними вважаються моделі 3 категорії світлопроникності, їх зручно носити у місті та на природі. У каталозі магазину Київлінза (https://kyivlinza.ua/catalog/solntsezashchitnye-ochki/) всі окуляри належать до 3 категорії, тому ви можете обрати будь-яку модель, що сподобається.

wIkIY4RxaVeE48q-Yq-YsMrZM3jqYjL0iyVP9Bm3j2yB34vgfHtkukufLIxeQugvmhq04IDVHZvFhud1qSOfynIbmyUfjkIeyC2lSSVZgLsIWkL7_idNjKBXDb6sStC9JQQ3xXdUdVnh8sJd391gOKA

Чим небезпечні окуляри з прозорими лінзами?

Одним із головних трендів літа 2023 року стали окуляри з прозорими або напівпрозорими скельцями різних кольорів. Такі моделі сприймаються як стилістичний елемент, тому на якість мало хто зважає. Насправді ж прозорі або ледь затемнені лінзи можуть бути шкідливими для зору. Вони пропускають багато світла, тому очі швидко втомлюються.

yQJ9gf2A5SwRNwC3PYgC_jqSwpg74U4tuD4VcuYNDT5NkxBodGw0sxQIwcSvCKhL3jDga8MijFPeiWNQqz6f5KLGihfsiUC_ATyHS4BHB8wOlPAGoIkIffgIaNH-YZ0A70-0iGdXnvKehw_PMrk-ZMk

Щоб обрати безпечний аксесуар, потрібно звернути увагу на 3 параметри:

  • Тонування лінз та місце використання;
  • Наявність UV-фільтра;
  • Поляризаційне покриття.

Прозорі та напівпрозорі скельця належать до 0 або 1 категорії світлопроникності. Вони пропускають понад 90% сонячного світла. Такі аксесуари призначені для використання у приміщенні, на закритій терасі, або на вулиці у хмарну погоду. Прозора оптика має гарний вигляд на фотографіях, адже “розкриває” погляд моделі, але зовсім не підходить для щоденного носіння у місті. Яскраве світло може призвести до опіку рогівки та делікатної шкіри довкола очей.

Читайте також:  Ремонт кофемашин: Сохраняйте вкус свежего эспрессо

I1rez60On-TfO8rmZKB_ywv11YVOJoG1k07AZsPULbq5SC16zvH6JBd3cTs1Nc-drBRi3mJAJL2Ut6jeLK7W9sIEtpv1JtCR0tBy02mQ6oOYbDprG5h896Kzw2FSNBNmMGn42cYwb48ywDrJ7xaIJvU

Якщо ви плануєте носити окуляри на вулиці, переконайтесь, що вони мають захист від УФ-випромінювання. Знайдіть на завушнику маркування UV400, або 100% UV. А краще — перевірте обраний аксесуар на спеціальному тестері. Спектрограф показує довжину хвиль, яку вловлює фільтр, тому на екрані має бути показник UV380 або UV400. Спектрограф є у більшості салонів оптики.

Якщо ви більшу частину дня проводите в сонцезахисних окулярах, обирайте модель із поляризаційним покриттям. Воно відсікає світло, яке відбивається від скляних, дзеркальних та мокрих поверхонь. Поляризація знижує навантаження на очі та захищає від засліплення. Особливо корисним це покриття стане під час відпочинку на морі, адже очі неймовірно втомлюються від бліків на воді. Оптика з поляризацією також потрібна водіям, адже захищає від засліплення фарами зустрічного автомобіля та знижує ризики ДТП.