Шуфрич “отримав” за російську пропаганду

Нардеп від проросійської партії Нестор Шуфрич за неодноразове озвучування наративів пропаганди країни-агресора отримав потужного ляпаса від журналіста Юрія Бутусова, після чого сталася бійка.

Інцидент мав місце наприкінці ефіру випуску “Свободи слова Савіка Шустера” під назвою “Обстріли, евакуація на Донбасі, скоро вторгнення?”, який вийшов ввечері 18 лютого.

Нардеп Нестор Шуфрич неодноразово озвучував наративи російської пропаганди.

Спочатку він поклав відповідальність за невиконання Мінських домовленостей на Україну. “…Ще раз підкреслюю, президента Зеленського обирали заради миру. 70% на час обрання Зеленського вірили, що він реалізує Мінські домовленості. Сьогодні ми, скоріше за все, вимушені будемо констатувати, що у Зеленського не вистачило волі реалізувати Мінські домовленості, маючи шалену підтримку громадян України повернути мир в нашу країну”, – сказав нардеп (на відео з 0:43:11).

Потім, при розмові про обстріл російськими окупантами дитячого садка, заявив, що обстріли між сторонами нібито бувають договірними. “Сторони домовляються за певні премії, що сьогодні стріляємо ми, завтра стріляєте ви”, – сказав він з посиланням на нібито ОБСЄ (на відео близько 1:40:00). Йому заперечили про таке твердження від ОБСЄ.

Також Шуфрич наголошував на тому, що “Україна сама віддала Крим” (теж наратив російської пропаганди), а не на тому, що півострів захопила Росія.

Колишній президент Петро Порошенко, який також був присутній в студії, розповів, що кілька зі всіх справ проти нього порушені за заявами Шуфрича та стосуються контрнаступу у червні 2014 року, коли було звільнено третину окупованих територій. Шуфрич звинуватив експрезидента у “розв’язуванні війни”.

Шуфрича попросили надати коротку відповідь, чи є Путін вбивцею. Шуфрич прямо не відповів.

Головний редактор “Цензора” Юрій Бутусов, який сидів неподалік від проросійського депутата, попросив припинити давати слово Шуфричу та Мураєву, назвавши їх зрадниками. “Це настільки неповажливо у відношенні до тих людей, які зараз в окопах, бліндажах, дивляться ефір, це просто образа”, – сказав журналіст (після 2:35:45).

Читайте також:  Каланчак. Возле границы Крыма после "детонации" пропала связь (ФОТО)

Шуфрич спробував сказати, що він прийшов в ефір “сказати людям правду” для “тих, хто розмовляє українською, угорською та російською мовами”. До нього підійшов Бутусов та вліпив ляпаса, від чого Шуфрич звалився зі стільця. Нардеп встав та накинувся на журналіста, зав’язалася боротьба на підлозі. Хоч Шуфрич нібито й займається панкратіоном, але не зміг вирватися від прийому з придушенням. Врешті їх розтягнули.

 

Нестор Шуфрич — народний депутат кількох скликань. Раніше від “Партії регіонів”, тепер від проросійської партії Медведчука “ОПЗЖ”.

Недавно журналісти з’ясували, що Шуфрич зареєстрував своє майно в Криму за російським законодавством, тобто визнає юрисдикцію країни-окупанта.