Що треба знати про будинки престарілих

Більшість людей похилого віку хоче провести старість у рідному домі, серед своїх близьких. Але трапляється так, що пенсіонер взагалі не має близьких родичів, хто б міг піклуватися про нього, доглядати його. Він не має можливості отримувати допомогу людям похилого віку вдома. У цьому випадку його виручить будинок престарілих у Києві, де організовано професійний нагляд за людьми похилого віку, а в разі потреби буде надано будь-яку допомогу.

Що являє собою будинок престарілих

Будинок престарілих  — це приватна або державна організація, в якій людям похилого віку, які потребують підтримки або постійного нагляду, пропонується дах і належний догляд за людьми похилого віку як вдома.

У цих будинках люди похилого віку вже можуть відпочити, їм приготують їжу і зроблять прибирання за них. Люди похилого віку можуть просто відпочивати, проводячи час за настільними іграми (або навіть за комп’ютером), бесідами, ранковими або вечірніми маціонами, переглядом улюблених телепередач.

Будинок м – явище досить поширене у країнах, у яких переважають малі (нуклеарні) сім’ї. Це сім’ї, що складаються максимум із двох поколінь (батьки і діти або тільки чоловік і дружина), причому на першому плані відносини між чоловіком та дружиною, але не між батьками та дітьми. Нуклеарні сім’ї поширені у Сполучених Штатах Америки, Північній та Західній Європі, а також у Японії. Там дорослі діти часто не живуть разом із батьками похилого віку.

Звичайно, різні будинки престарілих відрізняються різною якістю послуг. Існують безкоштовні з державним забезпеченням і є платні, які працюють або за системою оренди, або за одноразовою оплатою.

Які є переваги у будинку престарілих для людей похилого віку

Мабуть, хтось обуриться: це страшно, коли людину похилого віку посилають у таке місце. Але давайте розглянемо проблему під іншим кутом. Для самотніх пенсіонерів, у кого не залишилося рідних та близьких, будинок престарілих для самотніх людей – це можливість гідно прожити старість. Як людина, що залишилася зовсім одна, може там оселитися, дізнатися нескладно. Зрозуміло, що потрібно приготувати всі документи.

Читайте також:  Новая сексуальная теория сознания проявляется в ваших чувствах

Які переваги будинків-інтернатів для престарілих? Розберемо їх:

  • Цілодобове обслуговування літньої людини.
  • Збалансоване дієтичне щадне харчування, безпечне для літнього організму.
  • У випадку, якщо людина лежача, їй надається спеціальне комфортне ліжко та коляска.
  • Цікаве дозвілля – ігри, книги, прогулянки на свіжому повітрі на природі і т.д.
  • Повне обслуговування.
  • Спілкування з ровесниками.
  • Можливість оплати проживання в інтернаті із пенсійних коштів.
  • Надається можливість родичам похилого віку відвідати його у будь-які вихідні дні, у тому числі з виїздом за межі будинку-інтернату.

Безумовно, незалежно від статусу будинку-інтернату, державний він чи приватний, будинок престарілих – порятунок для громадян, які залишилися самотніми на схилі років. Адже перебування на свіжому повітрі, правильне харчування, цілодобове медичне обслуговування, спілкування з однолітками дають мешканцям будинку-інтернату почуття впевненості, відчуття потреби, що в результаті благотворно відбивається на настрої, загальному стані здоров’я.

Пансіонат для людей похилого віку «Грааль» gral.org.ua — це можливість людям похилого віку з комфортом доживати свої золоті роки, а для їхніх близьких – впевненість у тому, що буде надана вся необхідна медична допомога та турбота.