Що таке нагрівальний мат — суть, призначення та головні особливості

Нагрівальні мати — один з різновидів опалювальних пристроїв, які використовуються давно, а останнім часом набирають ще більшої популярності. По суті це кабель, що гріє, розміщений з відповідним кроком на спеціальній сітці для спрощення монтажу і розрахунку потужності для конкретного проекту. Укладається нагрівальний мат під плитку, ламінат, паркет і навіть лінолеум при облаштуванні тонкої стяжки. Як базова модель, так і карбонова, яка містить стрижні, що саморегулюються, зі специфічним розташуванням, повинна розміщуватися на рівній чорновій підлозі. Також можливий монтаж у плитковий клей або тонку стяжку. В результаті в кімнаті будь-якого типу та призначення можна забезпечити комфортну температуру підлоги та навіть прогрівання повітря до нормальних значень. Більшість виробників пропонують цю продукцію із гарантією 5-20 років — точний термін залежить від бренду. На ринку найпопулярнішими зараз є марки Woks, Nexans, Profitherm, Comfort Heat, Ensto.

Як працює нагрівальний мат для теплої підлоги?

Як правило, мат, що гріє, являє собою резистивний провід, зафіксований змієподібним способом на спеціальній міцній сітці. При цьому між витками дотримується однаковий крок для запобігання ефекту теплової зебри. Чим менша відстань між витками, тим вища потужність та ефективніше нагрівання підлогового покриття. Сам кабель може мати одну чи дві жили, а висота мату може становити від 3 до 10 мм. Найбільш широко для цього обладнання використовується такий матеріал, як ніхром. Він забезпечує високий опір, завдяки чому виділяється більше тепла. Алюмінієвий нагрівальний мат використовують рідше, так як для виділення такої кількості тепла він повинен споживати більше електрики, працюючи на збільшеній потужності.

Електричні нагрівальні мати діляться на дві основні категорії:

  • Кабельні. Провід розташовується на армованій сітці з дотриманням певної відстані між витками. На величину кроку впливають технічні властивості термокабелю та потужність, яка повинна припадати на кожен квадратний метр. Цей вид мату краще укладати у стяжку під ламінат, паркет чи лінолеум.
  • Карбонові. У цій модифікації на сітці укладаються стрижні, з’єднані паралельно. При впливі струму на стрижні виникає інфрачервоне випромінювання, що ефективно нагріває розташовані поруч об’єкти. Краще використовувати ці тонкі нагрівальні мати під плитку.
Читайте також:  Олег Мальцев и его секта. Как в Одессе «король» молодежь охмуряет

Технічні відмінності та різні сфери використання не впливають на те, в якому вигляді постачаються мати. Обидва варіанти продаються як згорнута до рулону доріжка.

Переваги матів, що гріють

Якщо вивчити відгуки про нагрівальні мати в мережі, можна виділити такі їх переваги:

  • Ефективне нагрівання підлоги. При правильному розрахунку потужності нагрівального мату можна використовувати навіть як основне опалення у весняний та осінній час.
  • Для регулювання температури та керування достатньо використовувати звичайний терморегулятор. Застосовувати можна як механічні моделі з кнопками та тумблерами, так і цифрові з LED-екраном.
  • Для розрахунку потужності та кількості застосовуються прості методи розрахунку. Усе можна зробити самостійно, зокрема. розробити схему укладання.
  • Монтаж легкий — можна просто розстелити на теплоізолюючу підкладку, закріпивши скобами, розмістити в клейовому складі або рідкій стяжці.
  • Мають середню вартість порівняно з іншими опалювальними пристроями.
  • У покритті підлоги, стяжці або клейовому складі накопичується тепло, яке довго віддається в приміщення. За умови застосування теплоізолюючої підкладки завдяки цьому можна скоротити загальний час роботи мату та економити на енергоспоживання.
  • За бажання можна монтувати просто на рівне покриття — не обов’язково укладати мати в стяжку.

При виборі нагрівального мату для монтажу під дерев’яний настил або ламінат краще віддати перевагу виробам потужністю до 80-100 Вт/м². Також потрібно залишати зазори між стіною та підлоговим настилом, адже при нагріванні останній може трохи розширюватись. Нагрівальні мати під плитку краще укладати в плитковий клей: розстелити, залити клеєм, дати просохнути, потім укласти плитку стандартним способом. При монтажі важливо враховувати, що сітку можна різати, а термокабель — ні.