Ручна кавомолка, її переваги та недоліки

Цінителі кави всі як один стверджують, що жодна електрична кавомолка не зрівняється з якістю роботи ручного кавомолочного механізму. Згідно більшості думок кавоманів, кавові зерна, подрібнені за допомогою механічної кавомолки, анітрохи не втрачають і не змінюють свій смак та аромат. У чому секрет такого агрегату? У пристрої ручної кавомолочної машини немає нічого особливого. Основним її секретом є те, що зерна під час подрібнення не перепалює зерна. Саме така цінна якість допомагає ручній кавомолці, незважаючи на швидкість та зручність електрокавомолки, не зникати з вживання. При потребі ремонту кавоварки тисніть тут.

Механізм ручного кавомолочного агрегату зсередини складається з двох жорнів. Один із них перебуває у нерухомому стані. У свою чергу інший наводиться в рух за допомогою спеціальної ручки. Для того щоб регулювати рівень помелу у ручних кавомолок є спеціальний гвинт. Саме він, змінюючи відстань між жорнами, регулює рівень подрібнення кавового зерна. Для отримання дрібного помелу досить закрутити гвинт максимально сильно. Таким чином, буде досягнуто мінімальної відстані між двома жорнами. Для того щоб отримати кавовий порошок великого помелу, достатньо вказаний гвинт послабити.

Класифікація

Ручні кавомолки бувають двох основних видів. Перший із них – це європейський . Кавомолки такого вигляду зовні схожі на невеликий куб. Для того щоб збирати готовий кавовий порошок у них використовується спеціальний ящик, який висувається для отримання отриманого перемеленого зерна. Недоліків у ручної кавомолки європейського типу достатньо. Один з них полягає в тому, що кавомолка досить погано тримається в руці під час переробки кави. У такий момент європейська ручна кавомолка буквально повзає поверхнею столу. Тому для того, щоб отримати готовий продукт необхідно докласти не малих зусиль. Другий вид ручної кавомолки – східний. Такий агрегат має форму у вигляді циліндра. Завдяки цьому кавомолка східного вигляду добре тримається в руці під час перемелювання кави. Ще один плюс зазначеної моделі полягає в ручці, що складається. Вона дозволяє східній моделі кавомолки не займати багато місця під час зберігання. Також така ручка використовується в ролі ключа для розбирання та подальшого чищення східної кавомолки, а також вона ще й регулює ступінь помелу. Щоб ручка не заважала під час зберігання, її достатньо прибрати всередину кавомолки.