Російська соцмережа “ВКонтакте” знову доступна українцям: Влада не реагує

Російська соцмережа “ВКонтакте” знову доступна українським громадянам. ВК працює у мобільному додатку без використання спецпрограм для обходу блокування. Наразі українська влада ніяк не відреагувала на ситуацію.

Про обхід блокування в смартфонах повідомили у пресцентрі ВК. Зокрема, пресслужба російської соцмережі розсилає електронні листи користувачам, у яких мовиться про можливість заходити туди без допомоги VPN, повідомляє 24 канал.

Що відомо про обхід “ВКонтакте” блокування в Україні

Один із працівників 24 телеканалу підтвердив можливість зайти у “ВКонтакте” в мобільному додатку без використання VPN.

Обійти блокування в України ВК зміг лише в мобільній версії. На персональних комп’ютерах зробити це поки неможливо. Там для входу в соцмережу, як і раніше, потрібен VPN (програма, що дозволяла обходити блокування).

Ми додали проксі в сам додаток, щоб ви могли користуватися ним без обмежень. Оновіть додаток VK – спілкуйтеся вільно і без обмежень,
– мовиться у листі компанії.

Як ВКонтакте вдалось обійти блокування

    • Схоже російська соцмережа здійснила такі ж дії, які раніше робив у Росії месенджер Telegram – через проксі-сервер. Фактично це сервер посередник, з використанням якого запит йде не напряму.
  • Коли запит йде напряму на домен (тобто сайт, який ви хочете відкрити) а він заблокований – зайти туди не вдасться. Водночас якщо існує сервер посередник, то запит спочатку надходить в інше місце, не заблоковане в Україні, яке й надає усю інформацію з домену.

Чи може держава знову заблокувати ВКонтакте?

Навряд чи. Державні органи, які мають намір заблокувати таку діяльність, теоретично можуть протистояти обходу, однак це доволі складно. Для цього потрібна потужна інфраструктура.

Читайте також:  Роман Марченко - депутат Киевсовета от «Самопомічи» - пособник российских рейдеров и защитник друга Кадырова - Кенеса Ракишева

Державні структури повинні через усіх інтернет-провайдерів блокувати ці проксі-сервери, які ще й до того можуть змінюватися. Тобто заблокувати обхід буде неймовірно складно.

Заборона російських сайтів в Україні: що треба знати

    • 15 травня 2017 року п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування російських ресурсів на території України.
  • Заблокували доступ до таких популярних соцмереж, як “ВКонтакте” і “Одноклассники”. Також до всіх сервісів “Яндекса” – “Яндекс.Деньги”, “Яндекс.Новини”, “Яндекс.Пошта”, Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки “Яндекса”.
  • Під санкції потрапили і Mail.Ru Group, сайти антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” і DrWeb.
  • Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.
  • Рішення української влади підтримали в НАТО. В заяві Альянсу мовилось, що цей указ був пов’язаний з питанням безпеки, а не свободи слова.
  • Відтоді цю заборону українська влада продовжує кожного року. Востаннє її продовжили у травні 2020 року.