Рейдер-невдаха Андрій Дудник відкупився в суді за 150 тисяч доларів

Не так давно нечистий на руку фінансовий діяч Андрій Дудник  підкупив  суддів Голосіївського району столиці. Звісно, ця угода не афішувалася. Але нема нічого таємного, що б не стало явним. Наші джерела  в цьому суді  повідомили, що він дав хабара у 150 тисяч американських доларів. 21 лютого нинішнього року суд змінив йому запобіжний захід — звільнив його з-під домашнього арешту.  Він сидів вдома з браслетом з жовтня минулого року.

Чому він вивалив таку величезну суму грошей? Відповідь дуже проста: йому світить чималий строк. Але президент Зеленський лише продекларував прагнення здійснити реформу судової системи. Але руки в нього до цього ще не дійшли. Тож, суди продовжують ухвалювати рішення, продиктовані не законом, а сумою зелених папірців із зображенням американських президентів.

У вересні минулого року київська поліція повідомила, що вона відкрила кримінальне провадження проти групи осіб, що шантажувала   забудовників, які споруджували житловий комплекс. Шантажисти вимагали  продати об’єкт за зниженою ціною. Імена не повідомлялися, але вдалося з’ясувати, що ідеться про засновника ТОВ “Фінансова компанія “Геліос” Андрія Дудника і підконтрольних йому осіб.

Про масштаб оборудок Дудника свідчить той факт, що про нього повідомив сам керівник київської поліції Андрій Крищенко. З його слів випливає, що Дудник фінансував діяльність з блокування будівництва.

«Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання членів угруповання, ми виявили та вилучили велику суму грошових коштів як у національній валюті, так і в доларах США, чорнові записи та ґаджети, які підтверджують їх незаконну діяльність. Спільникам загрожує до десяти років позбавлення», – додав Андрій Крищенко.

Ішлося про земельну ділянку, яка належить   Українському товариству сліпих. Ще 2004 року її було передано цій організації. Лише недавно їй вдалося знайти інвестора, який виявив зацікавлення спорудити там житло, частинка квартир якого мало відійти членам Товариства.

Читайте також:  Олександр Гогілашвілі - паспорт РФ, судимість, робота помічником депутата РФ. Хто такий заступник міністра який вів себе як бидло на блокпосту

Андрій Дудник намагається перейти дорогу забудовника і незрячим, бо має плани, яким заважає житловий комплекс. На тому місці він прагне збудувати елітну приватну школу. Він демагогічно заявляє, що це школа для дітей району. Насправді це мав би бути навчальний  заклад для обраних, навчання в ньому змогли б собі  дозволити оплатити дуже заможні люди, але  аж ніяк не рядові мешканці району.

Для досягнення своєї мети Дудник діє типовими рейдерськими методами і йому плювати на те, що він позбавляє можливості незрячих людей отримати нормальні умови для проживання.

Екскурс в минуле Андрія Дудника дає підстави припускати, що його дії не лише в цьому випадку  мають кримінальний відтінок. Як відзначали журналісти-розслідувачі серед його  методів роботи – викуп боргу за безцінь, тиск на власників бізнесу через Національну поліцію України, яка є частиною МВС, й інші правоохоронні органи, очорнення репутації менеджерів і власників підприємств, руйнування бізнесів і подальший продаж активів з максимальною наживою”.

Якщо можна з когось скачати зайві мільйони, то Андрій Дудник  ніколи не відмовляється від такої втіхи. При цьому виявляє авантюризм найвищого польоту.

Сталися якось незгоди між державним підприємством “Укрспирт” і приватним акціонерним товариством “Дельта банк”. Перший 2013 року  взяв багатомільйонний  кредит у другого і  мав проблеми з поверненням. Повернутий він мав бути не пізніше, ніж через рік — у грудні 2014 року.

В такій ситуації банк звернувся до суду. 2015 року Державна виконавча служба України примусово  стягнула з “Укрспирту” борг у розмірі понад 56 мільйонів гривень.

Важливий момент, на якому треба наголосити. Стягнення боргу відбувалося за участі фірми, яка викупила цей борг – ТОВ «КУА «Скай Капітал Менеджмент». Директоркою цієї фірми була така собі Юлія Чернова. Запам’ятайте це прізвище. Ми до нього незабаром  повернемося.

Читайте також:  Игорь Васильковский - одесский «слуга народа» идет в парламент с израильским паспортом

Отож, борг виплачений. Здавалося б, Державне  підприємство «Укрспирт» може спокійно собі випускати свою міцну продукцію.

Одначе, чи то спиртові пари затьмарили голову Дудника, чи то проста жадібність спонукала його до авантюри.

Через чотири (!!!)  роки він намалювався на горизонті зі своєю фірмою  ТОВ “Фінансова компанія Геліос”. Він купив майнові права у “Дельта Банку” на кредит “Укрспирту”  і намагається вдруге роздягти “Укрспирт”, а саме — стягнути з нього той самий борг, який вже був виплачений.

Як таке можливо? Певне, відповідь дасть ім’я Юлї Чернової, яка вже скачувала один раз борг з «Укрспирту». Тепер вона  є директором фірми Андрія Дудника «Геліос».

Всі учасники цієї афери мають причетність до збанкрутілого «Дельта Банку», Банка-банкрут не виплачує борги своїм вкладникам. Але його співробітники, які володіють  інсайдерською інформацією, допомагають шахраям гріти рухи через непевні оборудки.

“Укрспирт” звернувся до суду. Господарський суд Києва ухвали однозначно: Визнати недійсним договір купівлі-продажу права вимоги та майнових прав публічним акціонерним товариством “Дельта Банк” та Товариством з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Геліос” в частині відступлення права вимоги до «Укрспирту». Іншими, словами – «Геліос» позбавлений права вимагати від  державного підприємства «Укрспирт» борг, який він уже сплатив.

Але на цьому рано ставити крапку. Слідчі органи мали б розібратися, від кого саме Дудник отримує інсайдерську інформацію з «Дельта Банку». Адже передача таких даних є кримінальним злочином.

Шахраюватий керівник “Геліосу” Андрій Дудник продовжує свої спроби стягти неіснуючий борг з “Укрспирту”. Слід визнати, що в цій справі  йому поки що не вдалося домогтися успіху.

Якщо врахувати що Андрію Дуднику може світити посадка, то він до десяти років буде позбавлений можливості крутити свої афери. Хіба що за ґратами знайде можливість застосувати свій авантюрний талант.

Читайте також:  Владимир Недельский - как люстрированные милиционеры переквалифицировались в рейдеров

Вадим Доброшлях. Досьє