Блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко на своєму каналі розповів цікави подробиці з життя одіозного політика Олега Ляшка:
“Багатий захисник бідного народу
По одномандатному виборчому округу №208, що звільнився у травні цього року після підозрілого самогубства нардепа Валерія Давиденка, балотується до Верховної Ради знаменитий Олег Ляшко.
Ляшко – достатньо комічний герой. Тож кращими заголовками для розповідей про нього можуть стати популярні фрази з культової комедії «Діамантова рука».
Обліко морале
Олег Ляшко має важливу та щасливу для політика якість – повну відсутність сумління, честі й сорому. Його не беруть ніякі скандали, ніякі ганебні ситуації, в яких він нерідко опиняється.
А таких ситуацій було чимало. Чого варті два тюремні строки, які майбутній політик отримав за крадіжку державного майна (1994) та за наклеп (2001). За першою справою Ляшко отримав шість років в’язниці, з яких відсидів два (з урахуванням досудового часу) та вийшов по амністії до 50-річчя Перемоги. За другою отримав два уроки умовно. Двічі судимий – нікого не нагадує?
У 2010 році Ляшко прогримів після оприлюднення відео з його скандальними зізнаннями у наданні гомосексуальних послуг такому собі чиновнику «Борі». Запис було зроблено 1993 року під час розслідування справи про шахрайство. Після цього сексуальна орієнтація Ляшка стала предметом естрадних жартів та особливої уваги ЗМІ, які пильно додивлялися до відпочинків нардепа у компаніях з привабливими юнаками – у Таїланді та Туреччині. А у 2012 році в січні Олега звинуватили у зґвалтуванні 16-річного Вадима Терещенка, а в липні – зірвали його спробу вивезти до Туреччини двох неповнолітніх вихованців ялтинського інтернату.
За даними руху «Чесно», Ляшко двічі підозрювався у підкупі виборців у ході парламентських виборів-2012 у Чернігівської області. Йшлось про передачу цінних подарунків громаді селища, що є грубим порушенням виборчого законодавства.
Лідера фракції Радикальної партії також підозрювали у тендерних махінаціях. Автори програми «Наші гроші» вказали на те, що народний обранець ймовірно використовував свій політичний вплив для надання державного замовлення підприємству «ПК «Пожмашина».
Неабиякий інтерес викликала й мати Ляшка – Любов Павлівна, яка після виходу на пенсію почала скуповувати дорогу столичну нерухомість та примножувати земельні володіння під Києвом.
Проте Олег Валерійович не зважає ні на які скандали та звинувачення. Все це ним подається як суцільні наклепи та фальсифікації, а сам він з чесними очима йде до людей по голоси на виборах.
Елементи солодкого життя
Олег Ляшко весь час експлуатує образ простого сільського хлопця. Бігаючи з вилами (винахід політтехнолога Ігоря Шувалова), цілуючи корів, поїдаючи землю на трибуні Ради, таскаючи за грудки великих чиновників та обзиваючи їх «скотиняками», він набирає бали в очах довірливого виборця. Як же хлопець старається за простий народ!
Проте поза телекамерами цей «простий хлопець» веде такий розкішний спосіб життя, який і не снився його виборцям.
У січні 2017 року Ляшко придбав будинок у селищі міського типу Козин (Обухівський район Київської області). Загальна площа нерухомості – 357 кв.м, а житлова – 75,4 кв.м. У своїй електронній декларації радикал вказав вартість покупки – 9 млн. 864 тис. грн. До того Ляшко ще купив дві ділянки: одна площею 14 соток за 811 тис. гривен, а друга – площею 45 соток за 2,567 млн. гривен.
Після цієї покупки Ляшком зацікавилося НАБУ, відкривши на нього справу за незаконне збагачення. Нардеп заявив, що придбав будинок у свого однопартійця Артема Савицького у кредит на п’ять років.
Втім, і раніше Олег Ляшко мешкав не на вулиці та не в хрущобі. Лідер Радикальної партії орендував у Конча-Заспі розкішний особняк, який фахівці оцінювали у 10 млн. доларів. Цікаво, що той особняк був обнесений забором 6-метрової вишини. А ще пан Ляшко володіє двома квартирами в Києві – площею 367,20 кв.м. та 95,50 кв.м., офісом площею 182,80 кв.м. та паркомісцем площею 23.60 кв.м. Також у власності нардепа 6 земельних ділянок у селі Княжичи Броварського району Київської області площею 210 кв.м.
Пересувається народний захисник аж ніяк не маршрутками. Олег Ляшко їздить з водієм та охоронцем на броньованому позашляховику Сadillac Escalade. Формально це авто орендують у радника Ляшка Олександра Гулака. Зазвичай за машиною радикала їде мікроавтобус супроводу Volkswagen з охороною. В особистій власності Олег Валерійович має два автомобілі – Toyota Land Cruiser та Mercedes-Benz S 500.
Може, люди вже підзабули, як Ляшко у травні 2012-го лаяв у Прилуках екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського за туфлі крокодилової шкіри вартістю 10 тис. доларів? Але ж сам Олег Валерійович у плані гардероба не відрізняється скромністю. Його костюми та взуття вражають якістю та коштовністю. Журналісти видання «Страна.ua» якось оприлюднили вартість двох люксових німецьких зимових курток радикала – Patrick Hellmann за 57 тис. гривень та Simms за 30 тисяч гривень. Непогано для борця з бідністю.
Виникає резонне питання: звідки гроші на всі ці радощі життя? Втім, відповідь на нього не є секретом. Дивіться самі.
Ляшко постійно фігурує в скандалах пов’язаних з хабарями за «правильне голосування».
Також варто згадати як Ляшко ганьбився на всю країну з фейковим «коректировщиком». Пам’ятайте, той випадок, коли Олег Ляшко зловив «коректировщика» під Лисичанському, над чим потім реготала вся країна. Цю постановку в стилі 95-го кварталу йому допомогли організувати скандальні ексайдарівці Валентин Лихолит – “Батя” і Ігор Радченко – “Рубіж” (фігуранти справ по організації ОПГ та розбійних нападів). Вони привезли зі свого підвалу підозрюваного в сепаратизмі, який ніякого відношення до Лисичанську не мав. І один з депутатів – Ляшківці проінструктував «корректировщика» – як зіграти роль на камеру» Про це розповідали бійці Айдару. Що далі було ви знаєте (вставляем видео)
Також варто згадати як ляшко літав на літаку Путіна. Тоді ще народний депутат України Володимир Ар’єв вимагав провести розслідування перельотів Олега Ляшка на літаку з бортовим номером “UR-USA” компанії IBE Trade Corp., яка належить бізнесмену Алексу Ровту. Відповідну інформацію він поширив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
“Ляшко вже другий тиждень вимагає розслідувати політичну корупцію. Без питань. Додаємо сюди факти перельотів Ляшка на літаку з бортовим номером UR-USA компанії IBE Trade Corp., яка належить бізнесмену Ровту, якого пов’язують з Фірташем і з колишньою кримінальною кишенею Путіна Севою Могилевичем. Чим не привід для розслідування?”, – зазначає Ар’єв.
Нагадаю, раніше стало відомо, що головний радикал України Олег Ляшко літає на літаку бізнесмена з мукачівським корінням Алекса Ровта.
Тоді Ляшко ще годувався у Фірташа Льовочкіна, але згодом перейшов під крило Ахметова.
Журналістка Христина Бердинських згадує, як у 2012-му році Ляшко активно радився із Льовочкіним. “Політтехнологи екс-керівника АП допомогли молодому депутату зняти відомий телевізійний ролик, у якому політик йде на боротьбу з корупцією із вилами”, – зазначила Бердинських.
А у 2016-му році Ляшко неочікувано зізнався журналістці, що взяти до себе у список айдарівця Сергія Мельничука (пізніше викритого у корупції) у 2014-му році попросив його саме Льовочкін. А у грудні 2013 року телеведучий Савік Шустер визнав, що саме від Льовчкіна на його ток-шоу на телеканалі “Інтер” присилали Олега Ляшка.
Генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко розповідав, що покійний батько Льовочкіна Володимир дуже добре знав Олега Ляшка, бо керував місцями позбавлення волі, коли той відбував термін. І посприяв його звільненню по амністії.
А з 2015 року «борець за народ» Олег Ляшко – на утриманні найбагатшого олігарха України Ріната Ахметова. І цього навіть не приховує.
Найбільшу пожертву на кампанію – 1 млн 650 тис. грн – у березні 2019 партії Олега Ляшка перерахував Юрій Зінченко, розповідає Bihus.Info. Раніше він працював генеральним директором Харцизького трубного заводу, Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча й у корпорації «Метінвест», бенефіціаром яких є олігарх Рінат Ахметов.
У лютому 2018 року Юрій Зінченко раптово покинув роботу у приватних компаніях і очолив виконавчий комітет «Радикальної партії». Під час перебування на цій посаді його називали «ахметівським куратором» виборчих кампаній Олега Ляшка. Повноваження голови виконкому Юрій Зінченко так само раптово склав через два тижні після поразки Ляшка у першому турі президентських виборів.
Другим найбільшим донором «Радикальної партії» став Антон Глівинський. Він також пропрацював понад 12 років у компаніях СКМ і «Еста Холдинг», що належать Рінату Ахметову. Від його імені на рахунок партії надійшло ще 1 млн 650 тис. грн.
Ще одним доказом фінансування «РПЛ» Рінатом Ахметовим може бути те, що Олега Ляшка активно піарять газета «Сегодня» і канал «Україна», які належать Ахметову. Фракція «Радикальної партії», у свою чергу, лобіювала інтереси олігарха у Верховній Раді.
«Вони системно відстоюють, фактично сприяють інтересам Ріната Ахметова як в публічній площині, так і в парламенті. Наприклад, коли в 2016 році мова йшла про підвищення вартості вантажних залізничних перевезень, хто виступав проти? Радикальна партія! Де виступали? На медіа Ріната Ахметова! Кому вигідно, щоб ціни залишалися низькими, нерентабельними для «Укрзалізниці»? Рінату Ахметову!», – розповідає аналітик громадського руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.
А ще «всю дорогу» Олега Ляшка фінансував власний «радикальний» олігарх Сергій Рибалка, екс-нардеп від РПЛ, фігурант численних кримінальних справ і журналістських розслідувань.
Ще один з «11 друзів Ляшка» і його фінансистів – другий номер партійного списку РПЛ Андрій Лозовий, фігурант антикорупційного розслідування щодо податкових зловживань. І автор сумнозвісної “поправки Лозового” до Кримінально-процесуального кодексу, яка зменшила строки досудового розслідування і дозволила тисячам злочинців уникнути відповідальності за злочини.
Отже кошти на будинки, машини, подорожі, вбрання у народного захисника є. Й зовсім не від везіння в лотереї.
Олег Ляшко грає в інші ігри – з дуже високими ставками. Недарма його називають українським Жириновським. Популізм, демагогія, нахабність та цинізм – ось козирі обох політиків, що підтримують їх на плаву на протязі багатьох років.
Тож чи хочуть мешканці Бахмача й п’яти районів Чернігівщини забезпечити українському Жириновському ще п’ять років солодкого життя? ” – запитує Ярослав Бондаренко