Нові методи «вилучення» бюджетних коштів від українських податківців – «діджіталізація» на марші!

Сказати, що Державна податкова служба корумпована – не сказати нічого. Це знають всі. Але не всі знають, що наші податківці-корупціонери освоїли ще й зломи власних інформаційних систем. З одного звичайно метою – косити бабло.

Буквально вчора СБУ спіймала на «схематозах» податківців з їх друзями-хакерами. Виявляється, у нас є і такі приклади злочинної симбіозу, які завдавали шкоди державі на 2 мільярди гривень щомісяця.

У схемі були задіяні посадові особи Державної податкової служби і ціла мережа конвертаційних центрів. Загалом – майже 400 суб’єктів господарської діяльності.

Про масштаби злочинного «спрута» обплутав ДПС можна судити за повідомленнями силовиків – в результаті більше 120 обшуків вилучено документи, комп’ютерну техніку, флешки і друку близько 60 підприємств, які були задіяні в схемі, а також 1,5 мільйона гривень готівкою. На банківські рахунки цих підприємств накладено арешти на суму понад 100 млн гривень. Крім того, заблоковано коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ на загальну суму 587 млн. Гривень.

Як вони це робили? Незаконне формування сум податкових кредитів по ПДВ відбувалося, в тому числі, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем. Це втручання спотворило процеси обробки інформації. До речі, за нашими даними, проблема не тільки в корумпованості податківців, а й в уразливості самої електронної системи.

Тому в ході «діджіталізаціі» України необхідно не тільки ловити корупціонерів-хакерів (хоча справа ця вельми і богоугодну), але і усувати недоліки в роботі існуючих електронних систем в відомствах, а особливо важливо – контролювати впровадження нових, щоб максимально ліквідувати людський фактор.

Читайте також:  Податкова щомісяця виводила в тінь мільйони гривень за допомогою IT-компанії екс-співробітників ДПС