Негласний контроль за фіскалами і при нинішній владі продовжує здійснювати екс-регіонал Віталій Хомутинник через Євгена Бамбізова

Через арешт і відсторонення глави Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова, ЗМІ залишили поза увагою іншу ключову фігуру податківців – Євгенія Бамбізова.

При цьому молода людина, є главою Офісу великих платників податків – структури, від якої значною мірою залежить наповнення держбюджету, пише “Стена“.

Честь і совість Романа

Взагалі, ДФС у нинішньому вигляді – це чистої води спадщина Олександра Клименка, який до подій на Майдані, керував гігантським монстром під назвою Міністерство податків і зборів. У травні 2014 року сталась лише заміна вивіски, але об’єднання податкової та митної служб під одним управлінням так і збереглося. Хіба що нова влада знизила статус фіскалів з міністерського до відомчого, але це вже саме “косметика’.

Цікаво інше. Негласний контроль за фіскалами і при нинішній владі продовжує здійснювати екс-регіонал Віталій Хомутинник, який зумів знайти аргументи, щоб митників і податківців не поділяли. Інша справа, що несподіване для Банкової відсторонення Насірова, занурило в повний бардак всю службу і порушило раніше налагоджені схеми. Фіскали по всій країні зараз сидять тихо, не розуміючи, в який бік бігти і перед ким вислужуватися. Формально Насіров – це людина Яценюка, який “правильно” відпрацьовував по всій вертикалі, включаючи і президента. НАБУ, дуже принизливо заарештувавши Насірова, отримали відмашку від МВФ і безпосередньо від американців, а тому діяли гранично нахабно і впевнено.

Репутаційно це вдарило по Порошенку, якому продемонстрували наявність в країні незалежного від Банкової силового органу. Потім послідувала пафосна із виконання, але дуже кострубата в юридичному наповненні “отвєтка” від Луценка/Авакова/Матіоса із затримання двох десятків екс-фіскалів часів Януковича. Затриманих красиво доставляли під заготовлені камери на вертольотах до Києва, строєм вели в автобус … а потім суди практично всіх відпустили. Класика бездарної процесуальної справи.

Читайте також:  Володимир Клименко продовжує проводити злочинні банківські оборудки

Але що цікаво, згідно з офіційною версією Авакова і Луценко, затримання екс-податківців стало можливим “завдяки співпраці зі слідством Романа Насірова”. Очевидно, що влада робить все можливе, щоб відмити Насірова. Але безглуздість ситуації в тому, що Насіров до травня 2015 року взагалі жодного дня не працював в податкових службах. Відповідно, і знати затриманих, та ще в такій кількості, він навряд чи міг.

По суті, ми маємо зараз таку картину. З одного боку стоїть НАБУ і західні структури, які збирають кейс на чинну владу. І Насіров – це головне джерело “корупційних знань” в країні. А з іншого боку, щільно пасуться люди від діючої влади, яким не можна допустити, щоб Насіров заговорив. Таким чином, ми маємо класичну компроматну війну, та ще й напередодні виборів.

Харківський зв’язковий

Втративши Насірова, група Хомутинника не залишилася без контролю над ДФС. Головне фіскальне спрямування – Офіс великих платників податків – як і раніше займає креатура Хомутинника Євген Бамбізов. Фігура дуже специфічна.
Взагалі, Бамбізов – людина виконавчай і дуже сильно не любить “відсвічувати” в ЗМІ, і створювати якісь конфліктні ситуації з начальством. Власне, ці якості і дозволили харківському фіскалові транзитом через Одесу доїхати аж до київських вершин. Інша справа, що зараз у ДФС настало лихоліття і незрозуміло толком, кому взагалі слід служити.

Ще одна особливість Бамбізова – він, перебуваючи на найбільш хлібній державній посаді, посилено ліпить з себе мало не бомжа-альтруїста. Наприклад, за весь 2014 рік, одружений та з двома дітьми Бамбізов, відповідно до своєї декларації, заробив лише 80 тисяч гривень. Наступного 2015 року його дохід піднявся до 108 тис. гривень, а безробітна дружина підкинула ще 7 тисяч до сімейної скарбнички. Також, лише в 2015 році, якщо вірити податкової декларації, у Бамбізова вперше з’являється свій автотранспорт – ГАЗ-69 аж 1968 випуску. Купив машину Євген “за божевільні” 32 тисячі гривень. Житлоплоща у Бабізова теж вельми обмежена. Є маленька квартирка в 38 квадратів.

Читайте також:  Єгор Перелигін, ОГХК схема постачання титану в РФ для виробництва зброї

Але, мабуть, зрозумівши, що образ францисканського ченця на посаді глави Офісу великих платників податків – це цинічний перебір, 2016 року за декларацією у Бамбізова навіть з’явився банківський рахунок в 200 тис. грн. А у дружини задекларована обручка з діамантом. Одна. Хоча в будь-якому випадку, хлопець залишається безпрецедентно скромною людиною. Все його “багатство” нажите за стільки років на керівних постах у фіскальній службі – це рівень ледачого таксиста Києва.

Але от якщо, наприклад, подивитися на фотографії з відрядження Євгена Бамбізова з того ж ФБ, то він примудряється на кожному заході бути в новому костюмі. При цьому хизується начальник Офісу великих платників податків виключно в дуже дорогому і стильному одязі.

Втім, все це лише зовнішній портрет цього персонажа. Абсолютно немає ніякого інтересу виявити у Бамбізова і його сімейства дорогий автопарк, заміський особняк, антикваріат і якусь кількість мільйонів готівкою в іноземній валюті. Якщо при затриманні у екс-глави луганських податківців виявили майже три мільйони доларів готівкою, то можна ж припустити (тільки припустити), що у керівника на порядок більшого фіскального відомства, також може знаходитися багато-багато незадекларованої валюти? Адже це суто риторична постановка питання. Бамбізов, заповнюючи свої податкові декларації, просто тримає людей за ідіотів. Його право.

Проблема тут іншого характеру. ДФС за Насірова та Бамбізова трансформувалася в головне корупційне відомство країни. Повернення ПДВ, підміна коду товарів, заниження ваги товарів, перевірки юросіб, нарешті, банальні вимагання у комерсантів під загрозою закриття бізнесу, чого не було навіть за часів минулої влади. І Бамбізов у ​​всіх цих процесах займає визначну роль.