Фонд боротьби з коронавірусом перетворили в корупційний інструмент з відмивання грошей

Петро Олексійович Порошенко
Петро Олексійович Порошенко

Команда Зеленського перетворила Фонд на зручний корупційний інструмент, наголосив Порошенко.

Влада перетворила Фонд боротьби з коронавірусом на корупційний інструмент з відмивання грошей. Про це пише п’ятий Президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко у Facebook. Він наголошує, що партія вимагає від влади припинити розкрадання бюджетних грошей, а від правоохоронних органів – розслідувати масштабні зловживання.

Із Фонду боротьби з коронавірусом не закуплено жодного апарату ШВЛ. Це висновок Рахункової палати. І це в той час, коли кількість інфікованих б’є рекорди щодня: 3771 хворих – тільки за цю добу. 230 233 хворих за увесь час пандемії, більш як 15 тисяч з яких – медики“, – констатує Порошенко.

“На початку пандемії, коли хворих було кілька людей на всю країну, “зелена” влада зірвала стоп-кран економіки, а тепер, коли кількість інфікованих зростає із шаленою швидкістю – не робить нічого. Маємо кризу в енергетиці, падіння промисловості, падіння ВВП і кризу надходжень з митниці та податкової. Додайте до цього кризу в культурі, бо саме звідти вилучили значні кошти, коли формували Фонд боротьби з коронавірусом. А також – кризу освітньої сфери, звідки теж забрали гроші”, – нагадав п’ятий Президент.

Він зауважив, що кошти вилучили також і з місцевих бюджетів, хоча левова частка фінансового навантаження лягла саме на них. “І сьогодні, як свідчать дані Рахункової палати, усі ці гроші чомусь витрачаються зовсім не для купівлі медичного обладнання, тестів та засобів захисту для лікарів”, – пише Порошенко.

“Можемо зробити невтішний висновок: команда Зеленського перетворила Фонд боротьби із COVID-19 на зручний корупційний інструмент із відмивання грошей“, – констатує лідер “Європейської солідарності”.

“За таких умов лікарі змушені звертатися із проханням про допомогу до благодійників – у тому числі і до “Європейської солідарності”. 50 апаратів ШВЛ, 130 тисяч захисних костюмів для медиків, 10 тисяч захисних окулярів, 50 тисяч ІФА-тестів – такі проміжні результати нашої роботи в цьому напрямку. І ми, звісно, продовжимо робити все можливе, щоб допомогти Україні й українцям вистояти“, – наголошує Петро Порошенко.

Я особисто та “Європейська солідарність” вимагаємо від правоохоронців звернути увагу на неефективне використання коштів. Також ми хочемо, щоб були терміново прийняті зміни до бюджету і розглянуте питання про страхування лікарів, на розгляді якого ми неодноразово наполягали“, – вкотре заявив п’ятий Президент.

І основне: ми вимагаємо від влади зупинити розкрадання Фонду боротьби з коронавірусом! Перестаньте наживатися на здоров’ї людей!” – закликав Петро Порошенко.