Екс-регіонал Іван Мирний повернув контроль над контрабандними потоками в Чернівецькій області

У суботу, 4 квітня в Чернівцях був смертельно поранений місцевий кримінальний авторитет Євген Боршан, відомий на прізвисько “Пача”.

Про це пише “Детектив інфо“.

Як свідчить запис з камер спостереження, кілери влаштували засідку біля стоянки, куди Боршан під’їхав на авто зі знайомим. Чоловіки вийшли з машини, побачили ще одного знайомого, привіталися і пішли до авто. У цей момент пролунали постріли, одна з куль потрапила Боршану в живіт. Друзі посадили Пачу в машину і відвезли в лікарню, але врятувати йому життя не вдалося.

Правоохоронці встановили, що стріляв кілер з мікроавтобусу Mersedes з чеськими номерами, яка була припаркована біля стоянки, а після стрільби швидко поїхала. При огляді останків авто правоохоронці звернули увагу, що в місці розташування вікна на задній двері була металева пластина з отвором, обклеєна чорною плівкою. Ймовірно, з неї кілер вів вогонь.

За даними “Детектив. Інфо”, основною версією слідства конфлікт Боршана з представниками клану “Загурського-Мирного” – колишнього заступника керівника Чернівецької міліції Івана Мирного (працював начальником служби охорони Дмитра Фірташа, обирався до ВРУ) та Миколу Клима, якій в 90-х носив прізвище Загурський та був лідером ОЗУ на Буковині. В ЗМІ вказують, що питання контрабанди розсварило клан з “Пачею”. Угруповання нараховувало до 30 осіб і спеціалізувалося на рекеті та замовних вбивствах. В ОЗУ три кілера – Юр’єв Віталій, Єреміца Геннадій і рідний брат ватажка – Загурський Володимир. Діяльність ОЗУ “кришували” чиновники МВС.

(Микола Загурський, він же Клим Микола Анатолійович)

(Мирний Іван Миколайович)

Друга версія – що причетним до розстрілу може бути Андрій Грек, у них виник конфлікт на грунті перерозподілу грошей від наркобізнесу та вимагання.

Читайте також:  Генерал Хомчак отправил солдат на выход из Иловайского котла, зная, что нет гарантий их безопасности - экс-глава Генштаба ВСУ Муженко

Третя версія – щодо причетності до вбивства ОЗУ зі Львівської області, що виступала “дахом” для “перевізників” із Франції, але кілька місяців тому Боршан почав нібито відбирати цей бізнес.

Також ЗМІ вказує на наявність у Боршана конфлікту з Олександром Єрімічуком (“Слон”) – “смотрящим” за контрабандою на Буковині від нардепів 8-го скликання.

Видання пов’язує вбивство з боротьбою за наркотрафік та контрабанду сигарет з України в ЄС. У зв’язку з пандемією ціни на наркотики в країнах Західної Європи піднялися на 400%, що пов’язано з неможливістю отримати синтетичні опіоїди і прекурсори. Частину потоків в Чернівецькій області контролювало угруповання Боршана за підтримки так “злодіїв в законі” з Грузії.

Джерело ЗМІ в поліції Чернівецькій області заявило, що версія причетності угруповання “Загурського-Мирного” розглядається як основна.