Данилов робить Центр дезінформації під свої фірми з Ольшанським

Поступово вимальовується картина по Центру протидії дезінформації. Поліна Лисенко (Чиж) буде просто формальним керівником. Поки не піде в декрет.

Реально підряд отримують фірми секретаря РНБО Олексія Данилова та начальника Поліни по роботі у Михайла Саакашвілі в комітеті реформ, він же Офіс простих рішень, Олександра Ольшанського (власник imena.ua, Internet Invest, пов’язаний з «Новою поштою» і фірмою Степана Черновецького Zakaz.ua).

Ольшанський втомився від Саакашвілі і його застіль і хоче піти, залишивши структуру Марії Барабаш з «Спілки українських підприємців» – інвесткомпанія A7 Capital.

З собою він забере свою помічницю Машу Голенську. Решту наберуть за конкурсом, як сказала Поліна, але в фірмах Данилова і Ольшанського.

Справа в тому, що у них з 2014 року простоює спільний бізнес, в який, інвестував олігарх Віталій Гайдук: база даних Opendata.ua і проект suspilneoko.org.ua.

Данилов в останні роки займався цифровими грантовими проектами, зокрема створенням відкритої бази даних Opendata.ua і проектом suspilneoko.org.ua. Так він познайомився з Валентином Петровим, який працював в РНБО, а потім очолював Державний комітет спецзв’язку і захисту інформації.

Говорячи словами Володимира Зеленського – це «спляча ліцензія». Проекти заморожені, але там є персонал, сайт, сторінка в соціальних мережах, алгоритм, який можна використовувати для кіберстеження, статистики та аналізу.

Головне, що проект – спільна власність Данилова і Ольшанського. Під час виборів його намагалися впарити Михайлу Федорову, але нинішній віце-прем’єр і цифровий Міністр конкурентів «забанив».

Тепер є шанс відбити вкладення.

Ольшанський збирається залучити своїх знайомих, з якими він боровся проти «ментовського свавілля» по відношенню до IT-компаніям.

До речи, цікаво що сам Ольшанський за Петра Порошенка активно виступав проти блокування російських сайтів ВК, «Однокласники» та Яндекс