Чому влада України “злила” операцію по захопленню “вагнерівців”: в Bellingcat назвали дві версії

Журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозев назвав дві версії “зливу” спецоперації по затриманню бойовиків ЧВК “Вагнера”.

Про це він розповів в програмі “Все по бєспрєдєлу” з Роксаною Руно на Апостроф TV.

За словами журналіста, розслідування про “злив” спецоперації по “вагнерівцях” може стати основою для художнього фільму на рівні голлівудських шпигунських фільмів, але причини рішень української влади поки невідомі.

“Нам стало цікаво, чому влада України заперечує те, що реально було і чому влада почала відмовлятися від спецоперації. Найбезневинніший варіант – це те, що засоби і методи дій спецслужб їм не хочеться розкривати, оскільки операція не до кінця була закінчена успішно”, – зазначив Грозев.

Поряд з цим він звернув увагу, що такі дії української влади дають простір російській пропаганді.

“Заперечуючи ту роботу, яка робила розвідка, ти даєш можливість державі-агресору створювати свої версії, які будуть використані пропагандою, ти не можеш відповісти реальними фактами на ці пропагандистські заяви Москви і це нечесно по відношенню до людей, які працювали над операцією”, – наголосив Грозев.

Також він припустив, що спецоперація могла зірватися випадково або свідомо з вини певних осіб.

“Менш безневинна версія: що все-таки ця операція зірвалася випадково або свідомо з вини якихось людей. Ми поки до кінця ще не з’ясували – спеціально це було зроблено або випадково”, – заявив Грозев, пообіцявши, що повне розслідування Bellingcat буде готове до осені 2021 року.

Президент Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення “вагнеровців”, відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

Читайте також:  Анатолій Шкрібляк, який з 2015 року купляв вугілля у терористів з «ЛНР», втік до Іспанії та продає елітну нерухомість