Чому українці мають лити сльози через ганьбу ФСБ?

Автор: Ганна Молчанова, заступник шеф-редактора “Обозревателя”

Де-факто з 2014 року Україна перебуває у стані війни з Росією. І це не тільки бойові дії на Донбасі, хоча саме вони завдали величезного горя. Тисячі загиблих і поранених, зламані долі, покинуті будинки…

Злочинну роль російських спецслужб — ФСБ (Федеральної служби безпеки) і ГРУ (Головного управління Генерального штабу РФ) — українці відчули на собі. Не так давно “відкрилися очі” у англійців і жителів інших країн — згадаємо справу Скрипаля.

І тим більше дивно, коли Facebook вважає, що ми маємо… співчувати працівникам російської спецслужби. “Вважає” — я, звісно, перебільшую. Однак масове надсилання скарг на мій пост і подальше блокування облікового запису на кілька днів, м’яко кажучи, не радує.

Facebook забанив через скарги на публікацію про вибух у будівлі ФСБ

Вибух в архангельському управлінні ФСБ — болюча тема для російської “служби”. Сам факт того, що 17-річний студент зміг пронести і активувати вибуховий пристрій, свідчить про найсерйозніші помилки у гарантуванні власної безпеки. Не кажучи вже про “ніяку” роботу на виявлення і випередження. Одне слово — зганьбилися.

…З блокуванням акаунта я зіткнулася не вперше — як і багато журналістів, блогерів, волонтерiв і військових. Час вiд часу прокочується хвиля банів українців, які мають чітку позицію щодо країни-агресора.

Блокування користувачів Facebook протягом останніх років є дієвою зброєю у гібриднiй війні. Зачистка інформаційного простору та формування потрібної думки — одне з найважливіших завдань російських “спеців”.

Алгоритм “нейтралізації” користувача давно відомий: за допомогою аналізу відбувається пошук публікацій, які, наприклад, містять стоп-слова (“русня”, “москаль”, ненормативну лексику тощо). Потім боти масово надсилають скаргу на дану публікацію, а Facebook, відповідно, тимчасово блокує користувача соцмережі. Щоразу період бану довшає, можливе і повне видалення акаунта.

Читайте також:  "Анексований Крим" чи "спроба анексії Криму": роз'яснює Олексій Макєєв, Політичний директор МЗС України

Користувачі навчилися бути обережнішими, проте гарантій уникнути бану все одно немає. Зараз, як бачимо, навіть відсутність співчуття до ФСБ або іронічна аналогія з Хелловіном може призвести до спроби змусити мовчати. До спроби — бо ж “не фейсбуком єдиним”.