Анастасія Радіна: як голова антикорупційного комітету ліквідує контроль над чиновниками і множить статки своєї родини

В Україні розгортається один із найгучніших корупційних скандалів останніх років, який демонструє, наскільки глибоко державний апарат загруз у системній схемі збагачення чиновників за рахунок громадян. Факти, що випливають, показують кричущу зневагу до законності, використання владних повноважень у власних інтересах і відверте прикриття багатомільйонних схем виведення коштів у період війни. У центрі цієї історії – голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна, її сім’я, законодавчі ініціативи та цинічне маніпулювання нормами права, які знищують систему контролю за корупцією в Україні.

Як Радіна намагається знищити електронне декларування

Депутати Верховної Ради, очолювані Радіною, просувають законопроєкт №12374-д, який фактично демонтує електронне декларування, дозволяючи чиновникам уникати відповідальності за незаконне збагачення. Законопроєкт вводить низку норм, які унеможливлюють ефективний контроль за статками держслужбовців, а саме:

  • Декларації перевірятимуться лише за час роботи на державній службі. Це означає, що всі необґрунтовані активи можна буде пояснити «законними доходами з минулого», тобто будь-який корупціонер легко легалізує свої багатомільйонні статки.
  • На перевірку дається лише три місяці. У реальних умовах цього недостатньо навіть для найпростіших випадків, не кажучи вже про складні корупційні схеми. Це відверте блокування роботи НАЗК.
  • Посадовці можуть ховати майно за третіми особами. Якщо раніше НАЗК могло перевіряти майно родичів і підставних осіб, то тепер у фокусі контролю залишається тільки сам декларант. Іншими словами, все можна оформити на водія, секретарку або навіть випадкову людину – і державні органи не матимуть права це перевіряти.

Фактично, ці правки залишають НАЗК без роботи. Жоден чиновник, суддя чи депутат більше не боятиметься викриття. Це не просто «послаблення контролю» – це повний демонтаж механізму боротьби з корупцією.

Чоловік Радіної збільшив доходи у 68 разів під час війни

Вибіркова боротьба з корупцією особливо яскраво відображається у фінансовому стані родини самої Радіної. Якщо вона декларує боротьбу за прозорість влади, то її чоловік Мирослав Радін демонструє протилежне – стрімке багатомільйонне збагачення у розпал війни.

Згідно з відкритими даними, його офіційний дохід зріс у 68 разів за роки депутатства дружини. Якщо у 2019 році його зарплата становила 2 700 гривень (фактично мінімальна), то вже у 2022 році він почав заробляти 200 000 гривень на місяць і став гривневим мільйонером. У той самий рік, коли вся країна воювала та збирала гроші на армію, чоловік голови антикорупційного комітету примножив свої доходи у рази.

Декларація Анастасії Радіної містить інформацію, що її чоловік працює у сфері консалтингу. Втім, система YouControl позначає його діяльність червоним кольором, наголошуючи, що така форма підприємницької активності часто використовується для легалізації тіньових доходів і може мати ознаки фіктивного бізнесу.

Розкішне життя на фоні військових втрат

У період, коли українці збирають гроші на БПЛА та бронежилети, родина Радіної демонструє фантастичне зростання своїх статків. Наприклад, у 2022 році вони вирішили, що 96 квадратних метрів квартири – це надто скромно, і переїхали в елітний будинок на 200 квадратів у районі Конча-Заспи. Орендували вони його у доньки Юрія Аністратенка – правої руки колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Витрати на цю нерухомість оцінюються у 2 500–3 000 доларів на місяць, що еквівалентно вартості 7-8 FPV-дронів або 3-4 «Мавіків» щомісяця.

У 2023 році родина Радіної змінила місце проживання і переїхала у ще розкішніше котеджне містечко «Міжріччя», де орендували будинок у підприємця з Херсона Фазаіла Гаджиєва. Його бізнес, до речі, був пов’язаний з торгівлею цитрусовими, але після захоплення міста росіянами він припинив свою діяльність. Проте це не завадило йому регулярно отримувати 70 000 гривень щомісячної орендної плати від головної антикорупціонерки країни.

Читайте також:  Розвод для лохів: як провокатор часів Майдану буде «захищати» підприємців під Верховною Радою.

Ці будинки – еталон елітного житла. Вони коштують від 5 до 16 мільйонів гривень і належать людям, яких пов’язують із корупційними схемами.

Знищення антикорупційної системи як спосіб уникнення відповідальності

Сукупність усіх цих фактів показує, що Анастасія Радіна не просто приймає сумнівні законопроєкти, а й безпосередньо зацікавлена у знищенні системи контролю за доходами чиновників. Її ініціатива вбиває електронне декларування, що унеможливлює перевірку її особистих статків та багатомільйонних активів чоловіка.

У результаті Україна опиняється у критичній ситуації:

  • НАЗК втрачає інструменти контролю.
  • Декларування перетворюється на формальність.
  • Чиновники отримують абсолютну свободу у приховуванні незаконно нажитого майна.
  • Країна втрачає один із ключових антикорупційних механізмів, який вимагав ЄС у рамках євроінтеграції.

Це не просто корупційний скандал – це повна ліквідація антикорупційного контролю в країні.

З огляду на викладені факти, найбільш логічним сценарієм було б негайне втручання НАБУ, БЕБ та НАЗК. Проте, зважаючи на нові «правки», що ліквідовують механізми контролю, можливо, вже ніхто не зможе зупинити цю схему. Якщо цей закон ухвалять – корупція вийде на абсолютно новий рівень, де більше не буде навіть формальної відповідальності.

Війна в Україні – не привід для безкарності. Але, схоже, для деяких депутатів вона стала головним вікном можливостей для особистого збагачення

Розглянемо дії Радіної докладніше

Прощай Є-декларування! Прощай НАЗК! Прощай Європа та Євросоюз! Браво антикорупційний комітет!

Сумненько? Але, на превеликий жаль, це факт. На одинадцятий рік війни та четвертий рік широкомасштабного вторгнення депутати вирішили сказати «харе» електронному декларуванню і подали законопроект «12374-д». (Насправді зробили це в лютому, але він стрімко пройшов усі інстанції Верховної Ради та вже найближчими засіданнями буде розглянутий і, вірогідно, прийнятий).

У НАЗК вже відреагували та заявляють: «Можуть знищити інструмент моніторингу способу життя (МСЖ), який здійснює Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК)».

Все дуже просто, законопроєкт передбачає, нібито, незначні правки, але вони залишають НАЗК без роботи. Видання «Liga.nеt» проаналізувало текст. Всього три пункти і «прощай Європа». Отже:

Перевірятимуться лише доходи за час держслужби: необґрунтовані активи можна буде пояснити «законними надбаннями в минулому».

На перевірку дається тільки 3 місяці. За словами видання, найпростіша триває близько пів року, а у складних випадках — понад рік.

Посадовці зможуть ховати майно за третіми особами: НАЗК матиме право перевіряти лише самого декларанта та його сім’ю, а от майно, оформлене на друзів чи підставних осіб, більше не потраплятиме в поле зору агентства.

Пояснюю на пальцях: будь-який барига-корупціонер з офіційною зарплатою 20 тисяч гривень зможе свій новий Lamborghini Urus пояснити словами «у мене було, я заробив раніше» або зробити ще простіше – оформити тачку на безхатька і «брати покататись» у нього. А на перевірку усього «схематозу» агентству буде даватись усього три місяці. Кайф!

Кому ж це найбільше вигідно?! Хто ж протягує такі цікаві правки «за спрощеною процедурою»? Переходимо на сайт ВР і дивимось… і знаходимо…

  • Ініціатор(и) законопроекту: Радіна Анастасія Олегівна…

Головний комітет: Радіна А. О. Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики

Потужно? Потужно!

Читайте також:  Ярослав Матюшин в 2015 году присваивал волонтерскую помощь (скриншоты)

Цікаво, які мотиви рухають цією жіночкою, до, фактичного, скасування «є-декларування»? Вона ж ніби то з антикорупційних активістів прийшла у Раду, ніби в команді із головним борцем із «баригами» Віталієм Шабуніним була… Це я так іронізую…

На просторах мережі трапляються різні статті про Анастасію Радіну. Зазвичай, все як у Каддафі, вона виступає, топає ніжкою, крутить головою, а «підзвітні» ЗМІ її цитують. Вона ж як «червоний комісар» нападає на чиновників, суддів, депутатів і розмахуючи «мечем справедливості» рубить їх!

Але трапляються матеріали де розкривають і її «грішки». Ось один з них – прибутки її чоловіка Мирослава Радіна за роки її депутатства виросли у 68 разів! При цьому найбільш успішним роком став 2022 рік! Сподіваюсь нагадувати, що в цьому році у всіх нас відбувалось не потрібно? Згідно з декларацією пані головної анти-корупціонерки, її чоловік у 22-му став заробляти по двісті тисяч зарплати на місяць (до цього мав 2 тисячі 700 грн, з копійками). Відповідно, вперше в житті, став гривневим мільйонером.

Посиланнячко залишимо тут. Самі перевірили у деклараціях і вам радимо.

Із власних спостережень додам, він – дорослий мужичок, йому 50-ть. У 2006-му купив квартиру в елітному ЖК за 300 тисяч доларів (сума вписана в «є-декларацію» Радіної, це дуже-дуже дофіга, тоді хорошою ЗП у Києві вважалось 200$, а за «трьошку» в середмісті просили до 25 тисяч, а тут таке). В декларації у Радіної він почав з’являтись спочатку як «бойфренд», а потім і як «законний чоловік». Спочатку його декларували як якогось «тєрпілу», а потім як успішного бізнесмена. Поясню! У 2019-му вказано у декларації його заробітну плату 2 тисячі 700 грн з копійками, тобто – мінімалка (явно ховав прибутки від податківців), а потім фігак – і вже під час широкомасштабної війни – успішний бізнесмен, мільйонер. До речі, ресурс YouControl акцентує червоним кольором його діяльність, виділяє його «кведи» і просить звернути особливу увагу і пише таке:

Основний вид діяльності 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування

Наявність «загальних» видів діяльності може свідчити про те, що діяльність контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів господарських операцій і має ознаки фіктивності. Непоодинокими є випадки, коли компанії обирають види діяльності «загального» характеру, для прикриття недобросовісної діяльності.Співробітництво з таким контрагентом може мати негативні фінансові наслідки, тому потребує належної уваги.

Я так розумію, муляє Анастасію Олегівну цей маленький грішок?! Сподіваюсь, вона цей текст побачить, подивиться в дзеркало, почервоніє і видасть свого «Миріка» в руки детективам БЕБ років на 7 із конфіскацією.

І ще трошки цікавого для НАЗК і, сподіваюсь, НАБУ! І її покровителям…

Отже, 2022 рік. Літо. Наші найкращі хлопці захищають Схід. Снарядний голод і нові успіхи агресора… В боротьбі за нашу Незалежність гинуть найкращі… Чоловік Радіної демонструє успіхи в бізнесі, його прибутки шаленими темпами збільшуються… А в цей час Анастасія вирішує, що 96 квадратів у квартирі чоловіка, на неї, нього та їх маленького сина – це не солідно та обирає будинок за містом, де вони будуть життя жити. Вибір пав на дім в Старих Безрадичах. Це район Конча-Заспи. 200 квадратів. Кооператив «Спецмонтажник-М». Сучасний маєток орендували у Ольги Юріївни Аністратенко. Вона донька «правиці Миколи Азарова» Аністратенко Юрія Сергійовича. З етичної точки зору про це навіть не хочу говорити. З фінансової – 2500-3000$ на місяць з комуналкою. Нагадую, на Сході снарядний голод… Ще немає «Хаймарсів»… Радіна віддає соратнику Азарова 7-8 ефпівішок або 3-4 «Мавіка» на місяць. ФУ!

Читайте також:  Три роки рейдерської атаки: на захист столичного X-Park стали поранені та ветерани війни

У 2023-му Радіній набридло жити поряд із Ющенко та іншими колишніми високопосадовцями. Родина збирає речі та переїздить в елітне котеджне містечко на північ від Києва. З квітня по вересень 2023-го Радіни знімають котедж площею 135 квадратів у Юлії Грицаєнко, а в декларації вказують його як «Об’єкт незавершеного будівництва. Об’єкт не прийнятий в експлуатацію. Об’єкт, право власності на який не зареєстроване в установленому законом порядку».

Власне, відомо, що Юлія Грицаєнко живе в Запоріжжі, її «родич» Антон Грицаєнко будує в місті дороги, а його фірма успішно виграє тендери. Це так, для розуміння «ху із ху». Мені «ФУ»! Радіній – «НОРМ»!

Невже родина успішного бізнесмена та голови антикорупційного комітету Верховної Ради України тулились у недобудові?!!!! Про це ми ніколи не дізнаємось, тому що вже у вересні того ж року Радіни міняють місце проживання та переїздить в «Хай-тек» будинок в елітному котеджному містечку «Міжріччя». Фактично переходять у сусідній дім. Тут до речі теж «недобудова»!

Це сканадальновідоме місце. Ось що про нього писало видання Юри Бутусова.

Родині Радіних «норм». Новий орендодавець – Гаджиєв Фазаіл Гурбан Огли. Він ФОП із Херсона. До захоплення росіянами міста торгував там цитрусовими. Потім десь зник. ФОП закрив, але свої 70 тисяч гривень за оренду будинку 175 квадратів у 2023 отримує регулярно. Власне будинки про які я кажу – знаходяться на закритій території. Побачити особисто можна лише за запрошенням самої Радіної… Натомість є огляди цих помешкань на спеціалізованих сайтах. Там «типові» проекти, тож зрозуміти що до чого неважко.

Це типовий будинок. Таким самим володіє Гаджиєв. І в такому жила Радіна.

Із ремонтом аналогічний коштує 16 мільйонів гривень.

А ось так виглядає дім 135 квадратів від Юлії Грицаєнко.

Ціна без ремонту близько 5 мільйонів гривень.

Насправді дуже сумна історія розгортається навколо голови антикорупційного комітету Анастасії Радіної. Спочатку з її легкої руки суперкрутий слідчий орган НАБУ перетворився на пересічний «райвідділок міліції», де замість справжніх детективів працюють втомлені «дільничні». Тепер її законодавча ініціатива кладе на лопатки НАЗК. Більше ніяких перевірок, строків, штрафів і так далі. Що я буду розповідати далі, ви і самі все знаєте… можемо відкрити тоталізатор в коментарях, що вона «торпедуватиме» наступним…

А сама вона, і це очевидно, із дівчинки, яка жила від зарплати до зарплати, як і більшість звичайних людей ставши народним депутатом почала крутити носом де жити краще: в квартирі на Шулявці в 96 квадратах на трьох, чи може в будинку на березі річки поряд із Ющенко та Ляшко… А найогидніше, що відбувається це все на очах у тих самих правоохоронців, яких «поборола» Радіна, відкрито і цинічно… Під час російської навали… Коли вся країна по гривні збирає на ФПВ-дрони. Фу…

Створіть перший коментар

Напишіть відгук до статті