Site icon SPROTYV.org

Як вибрати «правильну» сталеву арматуру

Якщо вам цікава тема металургії та все, що з нею пов’язано, підписуйтесь на наш канал.

Коли будують будівлю, то обов’язково враховують навантаження, яким вона піддаватиметься. Стійкість будматеріалів на стиск і до навантажень, що несуть, можна підвищити, якщо додатково посилити їх арматурою.

Розповідаємо, що навіщо потрібна сталева арматура, який у неї сортамент і як вибрати ту, що найкраще підійде для конкретного випадку.

Призначення арматури

Сталева арматура – ​​обов’язковий компонент будь-якої залізобетонної конструкції. Саме завдяки арматурі офісна будівля та приватний будинок, залізничний або автомобільний міст, хмарочос можуть витримувати великі навантаження: стискування, вигин, розширення, перепад температур.

Арматура буває гладкою чи рифленою.

Гладка арматура (наприклад, арматура А1) не може забезпечити надійне та міцне зчеплення з бетоном, тому її частіше вибирають, якщо потрібно посилити слабонавантажені конструкції. Наприклад, цегляну кладку, стяжку підлоги чи тротуарну плитку.

Рифлена арматура така як рифлена арматура 10, має насічки по всій довжині дроту. Бетон має зернисту структуру, тому його «зерна» чіпляються за насічки. Це забезпечує міцне та надійне з’єднання. Рифлення буває різних видів:

  • Серповидне (арматура А500С) – міцний прокат, але насічки такої форми не дають ідеального зчеплення з бетонною сумішшю.
  • Кільцеве (арматура А3) – прокат середньої міцності – у місцях, де ребра перетинаються, при досягненні великого навантаження може статися розрив. Зчеплення з бетонною сумішшю такий прокат забезпечує краще.
  • Змішане (арматура АТ800) – поєднує у собі всі переваги обох видів.

А ще арматурний прокат поділяється на класи. Кожен із них має власне маркування.

Які класи арматурного прокату бувають

Арматурна сталь ділиться певні класи. Залежно від цього підбирається продукт, який найкраще відповідатиме завданню.

Які вироби найбільш затребувані:

Арматура класу А1 – з гладкої сталі. Виготовляють із вуглецевої або низьколегованої сталі. Використовують у житловому та промисловому монолітному будівництві, виробництві залізобетонних виробів, при встановленні заземлення. Завдяки гарній пластичності цей прокат незамінний при заливанні бетонних конструкцій на кутах та переходах при армуванні стін, стель, підлог.

З арматури А1 можна робити сітки ткані з нестандартними розмірами осередків – такі вироби потрібні для армування тонкостінних залізобетонних елементів. А ще такий прокат використовують на вугільних шахтах, підприємствах нафто- та газовидобутку.

Арматура класу А3 – рифлений прокат, що добре схоплюється з бетоном. Виготовляють із вуглецевої низьколегованої сталі. Використовують для армування ділянок, які будуть піддаватися підвищеному навантаженню, у промисловому та цивільному будівництві, для фіксації бетонних стяжок.

Арматура А500С – універсальний прокат, який можна використовувати у будівництві та для фіксації стяжки. Це прокат гарячекатаний без подальшої обробки. У деяких випадках цю арматуру обробляють у процесі прокатки.

Цей прокат добре піддається зварюванню (літера «С» у призначенні означає «зварюваний»). При цьому зварні з’єднання виходять міцними, їх зруйнувати неможливо.

Арматура Б500С – товщиною арматура 8 підходить для армування залізобетонних конструкцій у будь-якому будівництві: цивільному, промисловому. Це механічно зміцнений у холодному стані прокат, який має гарну пластичність та зварюваність.

Арматура цього класу застосовується для виготовлення зварних сіток, металевих каркасів, решітчастих опор.

Арматура АТ800 – термомеханічно зміцнений рифлений прокат. Виготовляється з легованих сталей, де як добавки використовують кремній, марганець, рідше – нікель і хром.

Арматурний прокат АТ800 має високі пластичні властивості. Використовується при зведенні будівельних конструкцій, які можуть зазнавати частих динамічних навантажень. Армування дозволяє уникнути появи тріщин у бетоні.

Щоб бетонний будинок у процесі експлуатації не покривався тріщинами, його обов’язково потрібно зміцнювати армуючими елементами. Якщо ви бажаєте розрахувати ціну арматури, переходьте на сайт. Наші менеджери дадуть відповідь на будь-які ваші питання, що стосуються вибору металопрокату, і допоможуть з оформленням замовлення.

Exit mobile version