Замовлень немає, невже все марно? – Модернізація МіГ-29 на багатоцільовий винищувач завершується

Джерело: “Діфенс Експрес”.

Найбільш цікавою версією модернізації винищувачів є МіГ-29МУ2 – спроба львів’ян зробити з першої суто повітряної версії МіГ-29 багатоцільовий винищувач, що буде здатний уражати цілі як у повітрі, так і на землі.

Проте роботи по його модернізації, які були розпочаті в 2018 році, вже завершуються, і, схоже, що він може так і лишитись єдиним екземпляром, а робота виявиться марною.

“Ми на завершальній стадії випробувань другого варіанту модернізації (МіГ-29МУ2). Якщо раніше він був легким фронтовим винищувачем, який застосовував тільки керовані засоби ураження “повітря-повітря”. То зараз він у нас може застосовувати керовані засоби ураження і по землі”, – розповів заступник головного інженера ЛДАРЗ Микола Черноштан.

Однак попри значну кількість винищувачів МіГ-29 в Повітряних силах ЗСУ (близько сотні) та можливостях ремонту або модернізації десятка літаків щорічно, авіазавод опинився на межі майбутньої зупинки, оскільки не має нових замовлень на 2021 рік.

“Та от державних замовлень на цей рік немає. Тож майже тисяча працівників, які тільки но запрацювали на повну після вимушеного карантинного простою знову можуть залишитися без роботи”, – підсумували у відеосюжеті з підприємства Факти ICTV.

А отже, може так статися, що роки роботи та випробувань виявляться марними й ЗСУ, з огляду на вартість закордонних зразків нової авіаційної техніки, отримає власний багатоцільовий винищувач невідомо коли.

Нагадаємо, перші згадки про початок роботи зі створення такого літака припадають на початок 2018 року, а в травні 2019 дослідний прототип МіГ-29МУ2 був офіційно представлений тодішньому Міністру оборони України.

З грудня того ж року почалися й перші випробувальні польоти оновленого винищувача. Під час деяких місцевими спостерігачами були помічені пуски керованих ракет по наземних цілях.