Військові метрологи отримали сучасну мобільну лабораторію на базі МАЗ

Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, що у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ, виготовлену у ВАТ «Меридіан імені С.П. Корольова».

Пересувний комплекс направлять до однієї з військових частин харківського гарнізону для забезпечення службової діяльності вартових неба.

  • Вартість лабораторії – близько 19 мільйонів гривень.

Про це повідомляє  Ukrainian Military Pages з посиланням на «АрміяInform».

Техніка відповідає сучасним вимогам роботи армійських метрологів в польових умовах. Машина призначена для калібрування та ремонту радіотехнічних, електричних та тепломеханічних засобів вимірювальної техніки повного спектра в місцях її використання.

Простими словами, спектр складних робіт метрологів на техніці від танка до бойового літака значно розширився з прибуттям цієї лабораторії.

Також це дозволить забезпечити якісне проведення метрологічного обслуговування сучасних зразків озброєння і техніки шляхом широкої автоматизації процесів повірки вимірювальної техніки.

Повідомляється, що незабаром подібну лабораторію отримає кафедра метрології та стандартизації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба для навчання курсантів.

Наразі підприємства ОПК проводять дослідно-конструкторську роботу з розроблення пересувної повірочно-ремонтної майстерні. Крім того, розробляється математичний апарат з вибору раціональної комплектації та ТТХ комплекту робочих еталонів та допоміжного обладнання, системи автоматизації повірочних (калібрувальних) робіт, удосконалення апаратурної ергономіки робочих місць у спеціальних транспортних контейнерах тощо.

Довідка

Пересувні лабораторії вимірювальної техніки (ПЛВТ) – це мобільні комплекси технічних засобів, що забезпечують проведення повірки, калібрування та ремонту засобів вимірювальної техніки, а також виконання робіт з метрологічного обслуговування зразків ОВТ у польових умовах та місцях дислокації військ.

Функціонально складається з двох пересувних комплектів УА2-4/А і УА2-4/Б, розгорнутих на базі кузовів-фургонів автомобіля КрАЗ або МАЗ.

Пересувний комплекс УА2-4/А здійснює метрологічне обслуговування засобів вимірювання радіотехнічних величин:

  • частотомірів електронних, синтезаторів і компараторів частоти;
  • аналізаторів спектра, осцилографів;
  • імпульсних вольтметрів;
  • вимірювачів неоднорідностей ліній;
  • генераторів низької, високої частоти, імпульсних вимірювачів нелінійних спотворень;
  • підсилювачів низької та високої частоти;
  • вимірювачів АЧХ.