Прикордонники пройшли курс підготовки екіпажів кораблів Морської охорони українсько-французького проєкту – Myrotvorets News

Унікальний, сміливий, амбітний українсько-французький проєкт оновлення корабельно-катерного складу Морської охорони.

Двадцять моряків-прикордонників з Одеського, Маріупольського та Ізмаїльського загонів Морської охорони Державної прикордонної служби України протягом трьох місяців опановували одну з мов міжнародного спілкування мореплавців.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Система підготовки слухачів була розроблена спеціально. Вона ґрунтується на сучасних міжнародних методиках навчання і, насамперед, зорієнтована на специфіку службової діяльності прикордонного відомства за провідними стандартами ЄС та NATO.

Володіння персоналом мовою міжнародного спілкування – англійською − це запорука успішного інтегрування Морської охорони Держприкордонслужби у спільноту колег з провідних країн світу.

Інтенсивний курс підготовки передбачав 8 годин щоденних занять 5 разів на тиждень. Крім посиленої мовної підготовки, майбутній екіпаж підвищував кваліфікацію й за основним фахом.

В процесі навчання всі хлопці проявили себе позитивно.

«Попереду у вас нові цікаві часи і сторінки історії Морської охорони, в які ваші імена будуть вписані вашою службою, вашою звитягою і гідністю! На вас чекає надзвичайно насичене і цікаве навчання під керівництвом іноземних інструкторів, пізнання багатьох премудростей міжнародних стандартів і ще безліч інших фахових і життєвих іспитів. Хай вас супроводжує родинне благополуччя й щастя , обґрунтований оптимізм й віра в свої сили, добробут й злагода в душі. Будьте мудрими і виваженими», – напутні слова начальника Навчального центру Іллі Куценка.

Вже за кілька днів у Францію відправиться чергова робоча група фахівців Морської охорони із нагляду за будівництвом кораблів спеціального призначення типу OCEA FPB 98 MKI.

Нагадаємо, в лютому відбувся прийом корпусу першого – головного корабля. Решта одиниць будуть серійними.