Site icon SPROTYV.org

Алла Ландар – “Петро Великий” за безцінь орендує приміщення київських лікарень та отримує надприбутки, – активіст

У Києві фірма Алли Ландар “Петро Великий” монополізувала ринок ритуальних послуг: вона за безцінь орендує приміщення комунальних лікарень та, зловживаючи становищем, нав’язує рідним померлих послуги за завищеними цінами

Про це заявили учасники прес-конференції в інформагентстві “Інтерфакс-Україна”.

За даними голови громадської організації “Антикорупційний підприємницький фронт” Ігоря Єгорова, у столиці 16 комунальних меичних дустанов здають приміщення, з яких 13 знаходяться в оренді в однієї фірми – ПП “Петро Великий”. Договори на 10 років було укладено в 2018-2019 роках, тобто до набрання чинності законом “Про оренду державного комунального майна”, за яким допускається оренда лише шляхом електронних аукціонів.

В результаті “Петро Великий” орендуэ приміщення за цінами значно нижчими від ринкових. Наприклад, одне з них обходиться на місяць дешевше за 2 тис. гривень. При цьому орієнтовний прибуток з однієї такої точки може сягати 500 тис. гривень на місяць. “Підприємці, які мають відношення до похоронного бізнесу, коментуючи цифри в договорах оренди, кажуть: якщо зараз усі ці об’єкти виставити на торги, то цифри піднялися б мінімум у 10 разів”, – повідомив Ігор Єгоров.

За словами громадського діяча, перебуваючи при лікарнях і моргах, компанія “Петро Великий” першою спілкується з родичами померлих і нав’язує їм свої послуги та ціни, спекулюючи емоційним станом потенційних клієнтів. “Чому виникла монополія однієї компанії в медустановах і як це відбивається на киянах? Вони практично не мають вибору. У Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги ритуальна фірма розташована прямо у патологоанатомічному комплексі. Нам здається, що це неправильно”, – заявив Ігор Єгоров.

Також регулярно фіксуються випадки, коли співробітники таких фірм першими приїжджають на виклики “102” та “103”. “Надходили скарги з різних місць в Київській області, коли разом з поліцією чи швидкою приїжджають одразу працівники приватної структури, яка нав’язує послуги перевезення, а потім й поховання. Це такий умовний бізнес: працівники “швидкої” чи поліції, можливо, за винагороду діляться інформацією із цими фірмами”, – повідомив голова екологічної комісії Київської обласноъ ради Роман Тітікало.

Голова Південного міжобласного теророзподілу Антимонопольного комітету Дмитро Корчак закликав громадян, які стикаються з монополістами, негайно звертатися до АМКУ.

Як повідомлялося раніше, фірма Алли Ландар “Петро Великий” вже фігурувала в розслідуванні АМКУ, проте відповідальності за порушення конкуренції не зазнала. Наразі в Україні за участю АМКУ розробляється проект закону “Про реформування сфери поховання та демонополізації ринку ритуальних послуг”, яким серед іншого пропонується заборонити похоронним бюро орендувати приміщення міських лікарень та моргів.

Як Алла Ландар і нардеп Дубіль пов’язані з погрозами ветерану “Азова”

Ситуація навколо поховальної мафії в Києві набирає обертів, зокрема після того, як стало відомо про погрози ветерану “Азовсталі” Олександру Скорику. Його нещодавно призначено заступником директора комунального підприємства “Спецкомбінат”, яке займається організацією військових поховань у столиці. Скандал набув широкого розголосу після того, як відомий юрист і політичний експерт Михайло Шнайдер оприлюднив інформацію про ймовірну причетність до погроз народного депутата Валерія Дубіля.

Зв’язок Дубіля з похоронним бізнесом

За даними журналістських розслідувань, на які посилається Шнайдер, народний депутат Валерій Дубіль може мати стосунок до впливової ритуальної агенції “Петр Великий”. Ця агенція, як стверджується, контролюється Аллою Ландар, відомою у вузьких колах як “королева похоронної мафії” в Києві. Цікаво, що Дубіль є головою наглядової ради благодійного фонду “Надія”, співзасновником якого виступає Владислав Ландар — син Алли Ландар. Таке партнерство свідчить про можливий зв’язок між політичними колами та ритуальним бізнесом, що створює своєрідний “поховальний картель”.

Тиск на ветерана “Азова”

З моменту призначення Олександра Скорика на керівну посаду в “Спецкомбінаті”, йому почали надходити погрози від представників похоронної сфери. Скорик відкрито заявив, що отримав численні погрози від агенції “Петр Великий”, що належить Аллі Ландар. Експерти вважають, що причина нападок на ветерана пов’язана з його спробами реформувати систему надання ритуальних послуг у Києві та зменшити монопольний вплив приватних компаній, які часто нав’язують свої послуги родичам померлих за завищеними цінами.

Корупційні схеми та “кришування”

Михайло Шнайдер підкреслює, що такі сміливі дії похоронної мафії неможливі без покровителів на високому рівні. За його словами, за такими схемами можуть стояти політики, які захищають інтереси ритуальних бізнесменів в обмін на фінансову підтримку. Шнайдер зазначає, що “поховальні ділки” не лише нав’язують свої послуги, але й вдаються до погроз, якщо родичі померлих відмовляються співпрацювати. Це вказує на існування цілого кримінального угруповання, яке має тісні зв’язки з політиками, такими як Дубіль.

Розслідування і реакція громадськості

Інтерес до цієї справи зріс після виходу сюжету Bihus.info, де йшлося про діяльність благодійного фонду “Надія” і його зв’язки з похоронним бізнесом. Це підняло хвилю обурення серед громадськості та викликало нові запитання до народного депутата Валерія Дубіля. Водночас, експерти побоюються, що ветеран Скорик, який намагався навести порядок у ритуальній сфері, може стати жертвою тиску та залякувань, якщо не буде належної підтримки від суспільства та правоохоронних органів.

Основні факти конфлікту

Позиція Деталі
Об’єкт конфлікту Ритуальні послуги в Києві
Ключові особи Олександр Скорик (ветеран “Азова”), Алла Ландар (власниця агенції “Петр Великий”), Валерій Дубіль (народний депутат)
Причина конфлікту Спроба реформування похоронного бізнесу, монополія на ринку ритуальних послуг
Методи тиску Погрози, залякування, нав’язування послуг
Можливі покровителі Народний депутат Валерій Дубіль через зв’язки з фондом “Надія” та родиною Ландар
Реакція громадськості Обурення, розслідування журналістів, підтримка ветерана
Наслідки для ринку Можлива втрата монополії приватними компаніями, реформи в ритуальній сфері
Юридичний аспект Підозра на корупційні схеми, тиск на ветеранів, кримінальне переслідування можливих учасників
Exit mobile version