Дві тонни Великодніх смаколиків на передову: Волонтери з Буковини відправили військовим 46-ту передачу

Джерело: Суспільне. Новини.

Голубці, капуста з реберцями, фасоля з реберцями, коронна страва – “риба заставницька”, “буковинська баба”, 300 банок консервації і Великодні традиційні смаколики – волонтери з Заставни Чернівецької області приготували дві тонни традиційних буковинських страв для військових на Сході.

Ця поїздка для волонтерів буде 46-тою. Довезти їжу планують до Великодня.

Коли підходять хлопці до “буковинської баби” (випічка – ред.) і відкривають ящик, а командир їх – по руках: “Дайте надихатись! Дайте нанюхатись!”. Це запах домашньої печі і домашньої випічки, – розповідають волонтери.

Домашню їжу щоразу готують відповідно до сезону, однак завжди серед обов’язкових наїдків – копчена риба та буковинська баба з печі.

Страви готували два тижні. Гроші та продукти для відправки жертвували люди та релігійні громади. Однак, волонтери розповідають, що не сподівались на фінансову підтримку людей, так як багато з них не працювали під час карантину. Однак за півтора тижні вдалось приготувати та зібрати дві тонни їжі.

Окрім їжі, діти з місцевих шкіл та садочків передають військовим листи. На пакувальних ящиках волонтери залишають номери телефонів. Вони кажуть, що опісля військові їм телефонують та дякують.

Мені дякував за наші смаколики солдат Володимир Покляцький. Був солдат Ігор Іванов, який дякував. Але він пізніше загинув… Хотілося б, щоб кожен з них відчув свято Великодня і там, на передовій, – розповідає волонтерка буковинської сотні.

Аби довезти продукти до передової, потрібно проїхати майже півтори тисячі кілометрів. Їжу розвезуть по лінії розмежування в шість пунктів. Водій Віталій Петришак каже, якщо не встигне повернутися до свята, зустріне його на передовій з військовими.